رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

حملات فیشینگ

شناسایی و انهدام باند فیشینگ بالغ بر ۱۱۴۴ حساب بانکی

سرپرست پلیس فتا استان مازندران از شناسایی و انهدام باند فیشینگ به سر‌کردگی یک نوجوان  ۱۵ ساله که اطلاعات بالغ بر ۱۱۴۴ حساب بانکی را هک نمودند توسط کارگاهان پلیس فتا استان مازندران خبرداد.

منظور از حملات ویشینگ چیست؟

ویشینگ یک عمل کلاهبردارانه است که در آن کلاهبردار با استفاده از ترفندهای مهندسی اجتماعی و از طریق سیستم های تلفن، به طور غیر مجاز اقدام به دسترسی به اطلاعات شخصی و اطلاعات حساس مالی مردم می کند.
در این شیوه کلاهبرداری افراد کلاهبردار عموما با استفاده از یک شماره خاص که شبیه به شماره بانک ها یا سازمان های دولتی است، خود را مامور بانک یا دولت معرفی و از قربانی اطلاعات هویتی و اطلاعات کارت بانکی او را دریافت و در اولین فرصت اقدام به برداشت از حساب شخص یا سرقت هویت انجام می دهند.
Vishing با استفاده از اعتماد مردم به تلفن های ثابت که به نام سازمان یا شخص ثبت شده است، اقدام به جلب اعتماد و کلاهبرداری از آنها می کنند.مهم ترین هدف vishing سرقت اطلاعات کارت بانکی افراد یا اطلاعات هویتی شخص برای استفاده در سرقت هویت است.

 

۱۳۹۸-۱۱-۲۰ ۰۸:۳۰:۲۳
۰
۱:۱۴
در کردستان :

رئیس پلیس فتا استان کردستان از شناسایی یک باند چهار نفره سارقان اینترنتی که با ترفندهای مختلف ، یک میلیارد ریال از شهروندان

۱۳۹۸-۱۱-۰۲ ۰۷:۲۷:۵۶
۰
۱:۰۵
فتا اصفهان مطرح کرد:

رئيس پليس فتا اصفهان از شناسایی و دستگیری فردي كه با شگرد فروش و دانلود فیلم در شبکه های اجتماعی اقدام به سرقت

۱۳۹۸-۰۹-۱۸ ۱۳:۰۴:۱۱
۰
۱:۲۶
اخبار فناوری

محققان امنیتی هشدار می‌دهند که یک کمپین فیشینگ تلفن همراه با هدف سازمان ملل و سازمان‌های مردمی مختلف ازطریق اعتبارات آفیس۳۶۵ و Oktaو

۱۳۹۸-۰۹-۱۶ ۰۸:۳۲:۰۵
۰
۱:۰۷
فتا غرب تهران خبر داد:

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران خبر داد: فیشینگ کار حرفه‌ای با شگرد فروش نرم‌افزار ردیاب در تلگرام شناسایی و دستگیر شد.

۱۳۹۸-۰۹-۱۴ ۱۰:۰۱:۲۳
۰
۵:۰۴

ازآنجاکه کلاهبرداری فیشینگ به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که گویی از منابع معتبری تهیه‌شده است، هوشمندانه است که تفاوت بین پیام‌های واقعی و کلاهبرداری و

۱۳۹۸-۰۹-۱۰ ۱۳:۱۹:۰۶
۰
۲:۱۴
پلیس فتا هرمزگان خبر داد:

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از کشف یک پرونده فیشینگ سازمان یافته و دستگیری افراد وابسته به اتهام برداشت غیر مجاز پول و

شهروندان به پیامک جعلی "قطع یارانه" اعتنا نکنند

سرهنگ ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا استان گلستان: در روزهای اخیر برای برخی از شهروندان پیامکی با عنوان"یارانه شما قطع شد برای ثبت نام کلیک کنید"ارسال شده، که این پیامک جعلی است و مردم باید با هوشیاری به هیچ وجه به این گونه پیامک‌ها اعتنا نکنند.
رئیس پلیس فتا استان گلستان:هرگونه اطلاع رسانی درباره واریز یارانه یا قطع آن و اخبار مربوطه فقط از طریق رسانه ملی و دیگر خبرگزاری‌های رسمی کشور پیگیری شود.

۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۰۷:۳۰:۳۱
۰
۱:۱۸
اخبار فناوری

مجرمان سایبری بیش از ۱۰۰۰۰۰ دامنه مشابه به طور یکسان را ثبت کردند که از نزدیک وب‌سایت‌های قانونی وب‌سایت‌های خرده فروشی را تقلید