رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

حملات فیشینگ

1399-04-17 12:32:14
0
1:43
اخبار فناوری :

فقدان مهارت‌های فن‌آوری به دلیل ایجاد کارایی در کار از راه دور برای طولانی‌مدت در ایجاد بهره‌وری مؤثر است.

برداشت غیرمجاز با ترفند فیشینگ (کوردی)

شهروندان برای پیشگیری از این نوع کلاهبرداری نسبت به فعال سازی رمز یکبار مصرف کارت بانکی و نحوه فعال‌سازی و استفاده ازآن و غیر فعال سازی رمز های دوم ایستا مربوط به کارت های بانکی، به بانک‌های عامل مراجعه کرده و همچنین می‌توانند با استفاده از افزونه ضد فیشینگ نسبت به بررسی سایت‌های جعلی بانکی اقدام کنند.

ثبت نام خودرو در طرح‌های شرکت‌های خودرو سازی

بینندگان محترم باید توجه به این امر داشته باشند که اخبار تاریخ ثبت‌نام‌های خودرو به صورت اینترنتی از طریق سایت و یا اینگونه شرکت‌ها و رسانه‌های جمعی مثل رادیو و تلوزیون به آحاد مردم اطلاع رسانی می‌گردد لذا به هیچ عنوان به مطالب درج شده از طریق شبکه‌های اجتماعی و پیامک‌های ارسالی از طرف افراد ناشناس اهمیت ندهید.

1399-03-23 09:44:52
0
2:32

بر اساس گزارش اخیر مجله Infosecurance، تأثیر بیماری همه‌گیرکووید 19 برجسته‌ترین روند در امنیت سایبری برای سال 2020 است.

آیا برای آزاد سازی سهام عدالت نیاز به واریز وجه است؟

خیر، جهت ورود به سامانه سهام عدالت باید مراقب باشید، توسط سایت‌هایی مجرمانه به درگاه‌های جعلی هدایت نشوید. متاسفانه برخی افراد با ارسل پیامک های متنی یا یک سری محتواهای تولید شده تحت همین عنوان سعی در جذب قربانیان خود به دام فیشینگ را دارند.
باید به این نکته توجه نموده که ورود به سامانه کارگزاری ، با ارائه نام کاربری و رمز عبور مشتری امکان‌پذیر است، حفظ و نگهداری رمز عبور و خودداری از افشای آن نزد دیگران ، بسیار حائز اهمیت می باشد.
کاربران باید هوشیار باشند در حال حاضر، ثبت‌ نام جدیدی تحت عنوان سهام عدالت صورت نمی‌گیرد ، لذا فریب هرگونه تبلیغات با موضوع ثبت‌ نام سهام عدالت را در فضای مجازی نخورند و هرگونه اخبار در این خصوص را تنها از طریق رسانه‌های معتبر پیگیری کنند.آزادسازی سهام عدالت به واریز هیچگونه وجه یا پرداخت اینترنتی نیازی ندارد.

 

1399-03-13 07:50:06
0
پلیس فتا کردستان:

رئیس پلیس فتا استان کردستان گفت: مجرمان سایبری در فضای سایبر و شبکه‌های اجتماعی مبادرت به جمع آوری اطلاعات از کاربران می‌کنند تا 

آیا بانک اطلاعات محرمانه افراد را از طریق شبکه‌های اجتماعی دریافت می‌کند؟

خیر ، بانک هرگز اطلاعات محرمانه شما نظیر "مشخصات شناسنامه‌ای، کد ملی، اطلاعات مربوط به کارت و حساب بانکی و... "را از طریق شبکه‌های اجتماعی درخواست نمی‌کند. در صورت رخداد این مورد، ضمن عدم پاسخگویی به چنین درخواست‌هایی مراتب را سریعاً به پلیس فتا و بانک اطلاع دهید.