رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

مدارک هویتی

در یکی از سایتهای آگهی دهنده، آگهی با عنوان استخدام نیرو در شرکتی معتبر منتشر شده که برای ثبت‌‌نام، کپی کارت ملی و شناسنامه را درخواست می‌کند. آیا اینگونه آگهی‌ها قابل اعتماد هستند؟

خیر ، به هیچ‌وجه اینگونه آگهی‌ها قابل اعتماد نیستند و نباید برای افراد ناشناس مدارک هویتی خود را ارسال کنید، چراکه به راحتی می‌توانند از مدارک شما سوءاستفاده کرده و با آنها کلاهبرداری کنند. درصورت مواجه شدن با چنین آگهی‌هایی ، قبل از ارسال مدارک خود، باید از آگهی دهنده آدرس دفتر شرکت را برای مراجعه حضوری درخواست کرده و با بررسی مجوزهای آنها و استعلام از سازمان‌های ذیربط ، پس از اطمینان از اصالت و صحت مجوزها، اقدام به ثبت نام کنید. لازم به ذکر است که شرکت‌های معتبر، آگهی جذب نیروی خود را از طریق رسانه‌های رسمی کشور منتشر می‌کنند.

۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۱۵:۲۷:۱۳
۰
۲:۱۲
پلیس فتا خوزستان:

کارشناس جرایم سایبری پلیس فتا خوزستان ضمن اشاره به نزدیک شدن به ایام اربعین امام حسین (ع) و لزوم هوشیاری زائرین در هنگام

۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۱۸:۵۷:۰۹
۰

داستان نویسی بهترین قالب محتوایی برای یادگیری همراه با لذت و ماندگاری می باشد،این کتاب بر همین اساس از طریق بیان داستان های کوتاه با ایده های واقعی ، شگردهای تبهکاران و مجرمین سایبری برای فریب کاربران را بازگو می کند،در انتهای هر داستان توصیه های صیانتی برای هوشیاری و پیشگیری از جرائم سایبری به مخاطب ارائه می شود.

۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۱۳:۴۲:۵۴
۰
۱:۳۳
رئیس پلیس فتا زنجان :

رئیس پلیس فتا زنجان به شهروندان هشدار داد : مراقب افراد سودجو و فرصت طلبی که با ترفند های مختلف ضمن دسترسی به

۱۳۹۷-۰۸-۲۱ ۱۲:۴۶:۱۷
۰
۱:۱۱
رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: امروزه افرادی فرصت‌ طلب با هویت‌ جعلی در فضای مجازی و با انتشار آگهی‌هایی در کانال‌ها و