سرهنگ دوم آنقی

۱۳۹۸-۰۹-۱۳ ۱۱:۳۲:۵۵
۰
۳:۳۲
فتا خبر داد :
رئیس پلیس فتا استان مرکزی با اشاره به اینکه برداشت غیرمجاز از حساب بانکی در صدر جرایم استان مرکزی قرار دارد، اظهار داشت: ادامه ...

مهم ترین آسیب های ازدواج های اینترنتی

یکی از مهم ترین ایرادهایی که می توان در حوزه پیشرفت و ورود تکنولوژی وارد کرد این است که در تمامی کشورهای پیشرفته حفظ ارزش ها و هنجارهای آن جامعه بسیار مهم تر از ورود ابزارهای تکنولوژیک جدید محسوب می شود، در واقع در جامعه ها باید سعی شود قبل از ورود یک رسانه یا ابزار جدید با فرهنگ سازی و آموزش درست، آن را در خدمت فرهنگ و ارزش های رایج در جامعه خود دربیاروند.

مضرات بازی آنلاین برای سلامتی کودکان و نوجوانان

سرهنگ آنقی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در برنامه رادیویی ایستگاه جوانی بیان داشت: تب داغ بازی‌های آنلاین این روزها میان افراد جامعه زیاد دیده می‌شود و مثل‌اینکه افراد نمی‌توانند گوشی‌هایشان را از خود دور کنند به‌طوری‌که شاهد هستیم که بازی‌های آنلاین جایگزین ارتباط چهره به چهره افراد با یکدیگر شده است و این بازی‌ها برخلاف بازی‌های دسته‌جمعی درگذشته هیچ حس عاطفی و انسانی را در فرد ایجاد نمی‌کند.

فالگیری و رمالی در فضای مجازی

سرهنگ آنقی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در برنامه رادیویی ایستگاه جوانی بیان داشت: علاقه انسان‌ها به اطلاع از آینده، همواره باعث شده تا کلاه‌بردارانی چه در فضای مجازی و چه در فضای سنتی بتوانند تحت عنوان فالگیر، بخت‌گشا، باطل کننده سحر و جادو و ... جولان دهند اما همه ما خوب می‌دانیم تقدیر و سرنوشت انسانی تحت اراده و خواست خداوند است و هیچ‌کس قدرت پیش‌بینی و تغییر آن را ندارد.

دروغ‌های مجازی

سرهنگ آنقی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در برنامه رادیویی ایستگاه جوانی بیان داشت : دروغ در دنیای حقیقی هم وجود دارد چه رسد به فضای مجازی، اما شاید تفاوت دروغ در فضای مجازی با فضای واقعی در این باشد که در فضای مجازی آدم‌ها بیشتر و راحت‌تر به هم دروغ می‌گویند. در دنیای مجازی افراد راحت‌تر می‌توانند وانمود کنند همه آن چیزهایی را که همیشه جزو آرزوهایش بوده، دارند.

مزاحمت‌های اینترنتی

سرهنگ آنقی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در برنامه رادیویی ایستگاه جوانی بیان داشت: مزاحمت گونه‌ای از رفتار مقدماتی بر ضد امنیت جان، آبرو و دارایی دیگری است ولی به‌طور واقعی نسبت به آن‌ها آسیبی نمی‌رسد اما چون مزاحمت برای تهدید و به دردسر انداختن دیگری است، می‌تواند زمینه بیشتر بزه‌ شود به همین دلیل از یک‌سو نمی‌توان گستره آن را به‌طور دقیق روشن کرد و از سوی دیگر گوناگونی مزاحمت در فضای سایبر به جهت امکاناتی که دارد می‌تواند بسیار بیشتر از فضای سنتی باشد.

امنیت در کسب و کارهای اینترنتی

سرهنگ دوم احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی در برنامه رادیویی ایستگاه جوانی به شهروندان گفت: امنیت مسئله مهمی است و نباید صرفاً از نگاه پلیسی و نظامی به آن نگاه کرد. ما در کسب‌وکارهای نوین نیز نیاز داریم که پیکربندی یک کسب‌وکار استانداردهای خاص خود را داشته باشد به دلیل اینکه حجم زیادی از اطلاعات مردم در این فضا ثبت می‌شود و اگر در این فضا امنیت وجود نداشته باشد ممکن است که مجرمان فضای مجازی با نیت‌های مختلف اطلاعات خصوصی کاربران و حتی خود کسب‌وکارها را به دست بیاورند.

کلاه‌برداری از طریق فروش سؤالات امتحانات نهایی

سرهنگ دوم احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی در برنامه رادیویی ایستگاه جوانی به شهروندان گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال تحصیلی و زمان امتحانات دانش آموزان در مقاطع مختلف متأسفانه کلاه‌برداران با سوءاستفاده از شرایط موجود اقدام به انتشار و تبلیغ جعلی فروش سؤالات امتحانات نهایی سال ۹۸ در فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌کنند.

گسترش روابط دوستی در دنیای مجازی

سرهنگ دوم احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی در برنامه رادیویی ایستگاه جوانی به شهروندان گفت: گسترش روابط دوستی در دنیای مجازی در کنار محاسن اندکی که دارد، معایب بزرگی نیز در بردارد.
در ادامه در این پادکست به این موضوع پرداخته ایم.