رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

جیمیل

چگونه ایمیل ارسال شده در Gmail را پس بگیرم؟

سرویس اختصاصی ارسال ایمیل گوگل، قابلیتی به نام Undo Send ارائه می‌کند. بعد از ارسال هر ایمیل در جیمیل، پیغامی مبنی بر تأیید ارسال برای فرستنده ارسال می‌شود که گزینه «عدم ارسال» یا «Undo» نیز با این پیغام فرستاده می‌‌شود که با انتخاب آن می‌توانید ایمیل فرستاده شده را حذف کنید. البته برای بازگرداندن ایمیل ارسال شده، تنها 10 ثانیه فرصت دارید و باید سریع عمل کنید. 

ایمیل یا جیمیل! کدام بهتر است؟

زمانی که برای انجام کاری، از طرف مقابل درخواست می‌کنید ایمیلش را در اختیار شما قرار دهد؛ معمولاً اولین چیزی که می‌شنوید این جمله است ایمیل بفرستم یا جیمیل!
بهتر است با یک مثال ساده، تفاوت ایمیل و جیمیل را توضیح دهیم. شخصی می‌خواهد با شما مکاتبه کند، طبیعتاً یک نامه برای شما می‌فرستد، نامه را در اداره پست تحویل داده و شما هم در منزل از نماینده اداره پست یا همان پستچی؛ نامه خود را تحویل می‌گیرید. در این مثال اداره پست یک خدمات دهنده است که خدمتش دریافت و تحویل دادن نامه‌هاست.
روند الکترونیکی ارسال نامه 
شما با نوشتن لینک سایت یک خدمات دهنده در مرورگر، به یک اداره پست الکترونیکی رجوع می‌کنید؛ تعداد زیادی پستخانه الکترونیکی در اینترنت وجود دارند که معروف‌ترین آن‌ها برای ایرانی‌ها عبارت‌اند از:
یاهو میل یا همان YMail
گوگل میل یا همان GMail
آتلوک یا همان Outlook

و کلی ارائه‌دهنده خدمات پست الکترونیک دیگر که سال‌هاست مشغول به خدمات‌رسانی در این زمینه هستند. شما یک ایمیل (نامه الکترونیکی) می‌نویسید، خدمات دهنده شما (مانند جیمیل یا یاهو) نامه الکترونیکی شمارا در زمان بسیار کوتاهی به دست گیرنده می‌رساند، گیرنده باید سایت خدمات دهنده خود را باز کند و نامه الکترونیکی شمارا مطالعه کند.
نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که هر خدمات دهنده‌ای می‌تواند به هر خدمات دهنده دیگری ایمیل ارسال کند، مثلاً شما از جیمیل استفاده می‌کنید و دوست شما از آتلوک، هیچ مشکلی برای ایمیل ارسالی شما پیش نخواهد آمد.
 تفاوت معروف ترین سرویس های انتقال نامه الکترونیکی، ایمیل و جیمیل
ایمیل یک خدمت الکترونیکی است، یک شبیه‌ساز نامه اما به‌صورت الکترونیکی است، با امکانات بسیار زیادتر از نامه‌های کاغذی و مراسلات سنتی.
جیمیل یا یاهو؛ یک خدمات دهنده هستند، همان پستخانه قدیم خودمان که هرکدام علاوه بر امکانات یکسان، قابلیت‌های مخصوص به خود رادارند.
فکر می‌کنم مشکل تفاوت ایمیل و جیمیل برای شما بعد از خواندن این نوشته حل‌شده باشد.
اگر کسی از شما ایمیلی درخواست کرد، هر ایمیلی که دارید، مربوط به هر خدمات دهنده‌ای، همان را برای او ارسال کنید. مطمئن باشید اگر منظور او خدمات دهنده خاصی باشد خودش ابتدا یا انتهای ارسال ایمیل به شما خواهد گفت.
 

هنگامی که حمله Email Bombing رخ داد چه کاری باید انجام دهیم ؟ 

اگر سیلی از ایمیل ها روانه Inbox شما شد، حتما حساب های مهم خود مثل حساب خود در فروشگاه‌های آنلاین و حساب بانکی را بررسی کنید و نقل و انتقالات مالی خود را بررسی کنید. مطمئن شوید که می‌‌توانید وارد حساب‌های شبکه اجتماعیتان شوید و پیغام‌های خصوصی خود را بررسی کنید. اگر صاحب وب سایتی هستید مطمئن شوید که کنترل تمام پنل‌ها را در دست شماست. 

با پشتیبانی سرویس ایمیل خود تماس بگیرید و آنها را از email bombing روی حسابتان مطلع کنید. اگر کاربر معمولی جیمیل هستید، و تماس با پشتیبانی جیمیل در زمان کوتاهی برای شما مقدرو نیست، از گزینه فیلتر کردن ایمیل استفاده کنید. بدین صورت حجم زیادی از ایمیل‌ها را می‌توانید به صندوق اسپم یا زباله ارسال کنید. 

متاسفانه شما نمی‌توانید حمله email bombing را متوقف کنید.

برای حفظ امنیت حساب‌های آنلاینتان حتما از پسورد قدرتمندی استفاده کنید و فراموش نکنید که احراز هویت دو عامله را فعال کنید. علاوه بر این بهتر است از نرم‌افزارهای مدیریت پسورد استفاده کنید. 
 

1398-04-13 09:38:22
0
2:34
جاسوسی گوگل

گوگل می‌داند که چه چیزی، چه زمانی، چه جایی و چه مقداری در مورد خرید آنلاین شما اطلاعات به دست آورد، اما ادعا

چگونه تشخیص دهیم که به حساب کاربری در جیمیل ورود غیرمجاز شده است؟

برای تشخیص این مسئله وارد حساب کاربری خود در جیمیل شده و از انتهای صفحه اصلی از قسمت last account activity، گزینه detail را انتخاب کرده و وارد صفحه‌ای به نام activity on this account خواهید شد که جزئیات تمام فعالیت‌ها بر روی اکانت را به شما نشان خواهد داد.

آیا گوگل و جیمیل اطلاعات و مشخصات حساب کاربری را از طریق ایمیل درخواست می‌کنند؟

خیر گوگل و جیمیل توسط ایمیل، اطلاعات شخصی مانند رمز عبور و ... را درخواست نمی‌کنند. پس مراقب ایمیل‌های جعلی باشید.

1397-03-07 09:37:37
1
تکنولوژی امنیتی

سرویس جیمیل که 1.4 میلیارد کاربر در سرتاسر جهان دارد، توسط شرکت گوگل برورسانی شد.شاید این بروزرسانی، مهمترین بروزرسانی در تاریخ جیمیل باشد

1396-03-09 08:51:12
0
تک‌نیوز‌وورد:

کلاهبرداری فیشینگ که در اوایل این هفته ظاهر شد، از اسناد گوگل برای حمله به حداقل 1 میلیون کاربران جی‌میل استفاده کرده است.

1395-12-04 08:09:29
0
رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوى خبر داد:

رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری عامل سوء استفاده و كلاهبرداری از دكتر مشهدی توسط كارشناسان پلیس فتا خبر