رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اطلاعات شخصی

در برابر سرقت هویت چگونه از خود محافظت کنم؟

زمانی که بچه بودید، والدین به شما می‌گفتند با افراد غریبه صحبت نکنید. دقیقا همین قاعده در ارتباط با تعاملات شما در جهان سایبری نیز حکم‌فرما است. زمانی که به سایت‌هایی وارد می‌شوید و برای تکمیل فرآیند ثبت نام یا اشتراک در خبرنامه نیاز دارید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید، جانب احتیاط را هیچ‌گاه فراموش نکنید. هنگام ارسال اطلاعات شخصی همچون آدرس یا روش پرداخت، بررسی کنید که صفحه موردنظر از پروتکل Https استفاده می‌کند یا خیر. هیچ‌گاه این‌گونه اطلاعات را برای یک شخص یا سایتی که با آن آشنایی ندارید ارسال نکنید. عقل سلیم حکم می‌کند که در زمان ورود به فضای مجازی از هویت شخصی خود محافظت کنید. درک خطرات، توجه مستمر به اطلاعات ارسالی، به‌کارگیری گذرواژه‌های قدرتمند و توجه به حملات فیشینگ به شما کمک می‌کند از تهدیدات امنیتی فاصله بگیرید.

۱۳۹۸-۰۹-۲۳ ۱۹:۰۹:۰۵
۰
۱:۰۳

اطلاعات بانکی، تأمین اجتماعی، نام‌ و دستمزد ۲۹۰۰۰ کارمند فیس‌بوک به سرقت رفته است.

۱۳۹۸-۰۸-۰۹ ۰۷:۳۶:۲۷
۰
۲:۰۹
آسیب‌پذیری در اینستاگرام، اطلاعات شخصی کاربران را فاش می‌کند

باگ یک اشکال نرم افزاری است. حفره ه‌ای امنیتی که مهاجم از طریق آن نفوذ می‌کند. این اشکال که قبلاً توسط فیس بوک

امنیت در فضای مجازی

در دنیای پیشرفته امروز که ‌اینترنت جزء اصلی در زندگی روزمره انسان‌ها شده، ممکن است در صورت بی‌احتیاطی اطلاعات شخصی شما به دست افراد ناشناس بیافتد و از آن سوءاستفاده شود. به همین دلیل رعایت نکات امنیتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

امروزه شاید یکی از جذاب‌ترین فعالیت‌های روزانه افراد به‌اشتراک‌گذاری مطالب گاهی حساس است که بی‌مهابا و بدون رعایت نکات امنیتی آنها را نشر می‌دهند. اما در این میان رعایت نکات امنیتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نگهداری از اطلاعات شخصی در گوشی تلفن همراه (قسمت۱۲)

رییس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در سری برنامه های ۱۸۰ ثانیه ای بیان داشتند : امروز می خواهم یک بحث کاربردی را برای شما عزیزان بیان نمایم.

۱۳۹۸-۰۲-۲۹ ۱۰:۳۰:۳۲
۰
۱:۱۴
پلیس فتا خراسان شمالی خبر داد :

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی خبر داد: فردی که با سرقت مموری کارت اقدام به انتشار تصاویر شخصی یکی از شهروندان کرده بود

۱۳۹۷-۱۱-۱۴ ۱۰:۵۹:۰۵
۰
۱۳۹۷-۱۰-۱۹ ۱۱:۴۷:۱۳
۰
۲:۰۲
در زاهدان اتفاق افتاد:

رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان از شناسایی و دستگیری سارقی که پس ربودن تلفن‌همراه خانمی، در شبکه‌های اجتماعی برای بستگان و آشنایان