رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

هشدارهای سایبری

چه ابزارهای رایگانی برای رمزگذاری فایل‌ها و پوشه‌ها در ویندوز وجود دارد؟

ابزارهای رایگان بسیاری در اینترنت وجود دارد که می‌توانند فایل‌ها و پوشه‌ها را در رایانه ویندوز شما رمزگذاری کنند. این ابزارها دارای برخی از ویژگی‌های پیشرفته هستند که می توانند کل درایو را رمزگذاری کنند. بنابراین، برخی از بهترین ابزارها برای رمزگذاری فایل و پوشه‌ها به شرح ذیل می باشد.

1- 7-Zip  
7-Zip  در واقع یک ابزار فشرده‌سازی فایل است که به کاربران امکان می‌دهد فایل‌های ذخیره شده در رایانه را فشرده‌سازی کنند. شما می‌توانید از7-Zip  برای محافظت از فایل‌ها و پوشه‌های خود استفاده کنید. به سادگی، یک فایل فشرده از فایل‌ها و پوشه‌ها ایجاد کنید و با رمز عبور خود از کل فایل زیپ محافظت کنید.7-Zip  یک راه‌حل آسان برای محافظت از پسورد است و فقط به کم‌تر از ۲۰ مگابایت برای نصب روی کامپیوترتان نیاز دارد.

2- AxCrypt
AxCrypt  یکی دیگر از بهترین ابزار رمزگذاری فایل رایگان است که به کاربران امکان رمزگذاری فایل‌ها و پوشه‌ها را می‌دهد. نکته جالب در مورد AxCrypt این است که می‌تواند از درایوهای HDD و USB شما نیز با رمز محافظت کند. جدا از آن،AxCrypt  به دلیل ویژگیهای رمزگذاری پیشرفته نیز شناخته شده است.

3- Folder Guard
همانطور که از نام این ابزار می گوید ، Folder Guard یکی از بهترین ابزار رمزگذاری رایگان است که می تواند فایل‌ها، پوشه‌ها را در رایانه ویندوز شما محافظت کند. نه فقط این، بلکه با Folder Guard همچنین می توانید فایل‌ها و پوشه‌های خود را نامرئی کنید.

4- Folder Lock
Folder Lock  یکی از بهترین ابزار قفل فایل و پوشه است که برای سیستم عامل ویندوز قابل دسترس می‌باشد. نکته جالب در مورد قفل پوشه این است که نه تنها می‌تواند فایل‌ها و پوشه‌های شما را ایمن نگه دارد بلکه USB ، CD درایوها و پیوست های ایمیل را نیز حفظ می‌کند. این نرم افزار به کاربران امکان می‌دهد رمز عبور اصلی را تنظیم کنند تا فایل‌ها و پوشه‌ها قفل شوند.

5- IObit Protected Folder
IObit Protected Folder  یکی دیگر از بهترین نرم‌افزارهای موجود در لیست است که می‌تواند به شما در رمزگذاری فایل‌ها و پوشه‌ها در ویندوز 10 کمک کند. بهترین کاربرد IObit Protected Folder محافظت از رایانه شخصی شما در مقابل چشم کنجکاو می‌باشد و فایلهای شما را نیز حفظ می‌کند. پوشه‌ها از حملات مخرب در امان هستند. این برنامه صندوق خصوصی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که در آن می‌توانید فایل‌ها و پوشه‌های مهم خود را نگه دارید. کاربران همچنین می‌توانند صندوق را با PIN یا رمز عبور قفل کنند.

 

1398-10-22 12:05:52
0

امروزه یکی از شبکه‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرد شبکه بی‌سیم بین چندین دستگاه (مویابل، تبلت، لب‌تاب و کامپیوترهای خانگی) می‌باشد که به هات‌اسپات (Hotspot) معروف است. درصورتی که نکات امنیتی در ایجاد این شبکه‌ها را رعایت نکنیم مسلماً دچار مشکل خواهیم شد. یکی از گزینه‌های که در امن شدن محیط این شبکه موثر است مک فیلترینگ (MAC Filtering) می‌باشد که

1398-09-24 11:06:40
0

نظام ارزیابی و رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای (ESRA) یک سازمان نظارتی ایرانی است که به رده‌بندی سن و امتیاز دادن به محتواهای آسیب‌رسان در بازی‌های رایانه‌ای می‌پردازد. این شرکت در سال ۲۰۰۷ توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ایران تأسیس شده و دارای وضعیت یک پروژه تحقیقاتی است.

1398-09-16 10:07:43
0
1:28
در کهگیلویه وبویراحمد :

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از برداشت غیرمجاز مبلغ 40 میلیون ریال از حساب بانکی شهروند یاسوجی خبر داد و گفت

خانواده‌ها چگونه باید با تهدیدات فضای مجازی مواجه شوند؟

بالا بردن سواد رسانه‌ای اعضای خانواده

همراهی گروهی والدین با فرزندان در فضای مجازی

حساسیت خانواده‌ها در خصوص تنها بودن فرزندان در فضای مجازی

توجه بیشتر خانواده‌ها به اوقات فراغت

لزوم استفاده خانواده‌ها از فضای مجازی سالم

نفوذپذیری بیشتر فضای مجازی در خانواده‌های دارای مشکل اجتماعی

1398-09-04 10:33:20
0
1:26
رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد:

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و دستگیری فردی که با درج آگهی کذب در سایت دیوار، از کاربران فضای مجازی

1398-08-29 11:46:27
0

امروزه وسایل ارتباطی بر زندگی انسان‌ها سایه افکنده است، این وسایل مانند چاقوی دو لبه ای است که می تواند نقاط مثبت و منفی داشته باشد. یکی از آسیب‌های فضای مجازی در این خصوص آسیب‌پذیر بودن سلامت روانی کودکان و نوجوانان است.

1398-08-29 11:17:17
0
1:33
پلیس فتا کهگیلویه وبویراحمد :

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه ‌و بویراحمد از دستگیری خواهر شوهری که به قصد انتقام‌جویی از زن برادر خود، اقدام به توهین و