رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اطلاعات هویتی

۱۳۹۸-۰۹-۲۴ ۰۹:۵۶:۳۸
۰
۱:۲۵
رئیس پلیس فتا یزد خبر داد :

رئیس پلیس فتا استان یزد در مورد کلاهبرداری با عنوان ثبت نام خودرو خبرداد و به عموم مردم توصیه کرد : تحت هیچ

روش‌های سرقت اطلاعات هویتی کاربران در شبکه‌های مجازی

دزدیدن اطلاعات شخصی از پروفایل
برخی کاربران در صفحه عمومی خود محتوایی شامل اطلاعات شخصی‌شان مانند عکس، تاریخ تولد یا لوکیشن و محل سکونت را به اشتراک می‌گذارند و در دسترس دیگران قرار می‌دهند. که هکرها و سایر افراد سود جو به  راحتی می‌توانند از آن سواستفاده نمایند.
دزدیدن اطلاعات شخصی کاربران از طریق حملات فیشینگ
این روزها حملات فیشینگ بسیار رایج است. هکرها با فریب‌‌دادن کاربران از طریق ایمیل‌های جعلی به ظاهر عادی و مناسبی که لینک مخرب و آلوده‌ای دارد، شما را ترغیب می‌کنند اطلاعات حساب کاربری خود مثل یوزرنیم و پسورد را در صفحه‌ای وارد کنید و بعد به‌ سادگی آن را سرقت می‌کنند. دست آخر هم می‌توانند با واردشدن به حساب شما به داده‌های پروفایلتان دسترسی پیدا کنند. گاهی هم هکرها با ترغیب شما به نصب یک ابزار مخرب، که لینک دانلود آن را برایتان می‌فرستند، به اطلاعات‌تان دست پیدا می‌کنند. به عبارت دیگر کافی است آن بدافزار را روی دستگاه‌تان نصب کنید تا هکرها بتواند تمام کارهایی که انجام می‌دهید را رصد کنند.
دزدیدن اطلاعات شخصی کاربران از طریق نرم‌افزارهای شخص ثالث
گاهی در پنجره‌های پاپ‌اپ، استفاده از ابزارهای شخص ثالث از جمله نرم‌افزار یا افزونه مرورگر به کاربران پیشنهاد داده می‌شود. بسیاری از کاربران با بی‌توجهی کامل این پیام‌ها را تایید و ابزاری را نصب می‌کنند که هیچ کارایی خاصی برایشان ندارد و فقط یک نرم‌افزار مخرب است که به طور پنهانی اطلاعات کاربران را جمع‌آوری و به متجاوزان ارسال می‌کند.

 

۱۳۹۸-۰۷-۲۳ ۱۳:۲۷:۱۱
۰
۱:۱۸
رئیس پلیس فتا گلستان:

رئیس پلیس فتا گلستان از دستگیری فردی خبر داد که پس از دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شهروند گرگانی اقدام به سوءاستفاده از هویت

۱۳۹۸-۰۶-۱۴ ۱۱:۱۰:۰۰
۰
۱:۲۲
رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی:

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی با توجه به فرارسیدن ایام محرم و آغاز سفرهای زیارتی به شهروندان هشدار داد: مراقب افراد سودجو که

چگونه در برابر سرقت هویت از خود محافظت کنم؟

زمانی که بچه بودید، والدین به شما توصیه می کردند با افراد غریبه صحبت نکنید و با آن ها ارتباط برقرار نکنید. امروز دقیقا همین قاعده در رابطه با تعاملات شما در فضای سایبری نیز حکم‌فرما است. زمانی که به وبلاگ ها و سایت ها وارد می‌شوید و برای تکمیل فرآیند ثبت نام یا اشتراک در خبرنامه ،یک خرید اینترنتی ساده و ... نیاز دارید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید، جانب احتیاط را هیچ‌گاه فراموش نکنید. هنگام ارسال اطلاعات شخصی همچون آدرس یا اطلاعات حساب خود جهت یک پرداخت آنلاین، بررسی کنید که صفحه موردنظر از پروتکل Https استفاده می‌کند یا خیر. هیچ‌گاه اطلاعات مهم و شخصی خود را برای یک شخص یا سایتی که با آن آشنایی ندارید ارسال نکنید. عقل سلیم حکم می‌کند که در زمان ورود به فضای مجازی از هویت شخصی خود محافظت کنید. درک خطرات، توجه مستمر به اطلاعات ارسالی، عدم جواب دادن یا باز کردن ایمیل های مشکوک و نا آشنا، به‌کارگیری گذرواژه‌های قدرتمند و توجه به حملات فیشینگ به شما کمک می‌کند از تهدیدات امنیتی فاصله بگیرید.
مهم ترین اقدامات پیشگیرانه به صورت خلاصه عبارتنداز :
در صورت مشاهده ایمیل، پیام فوری یا صفحه وب مشکوک که از شما درخواست ورود اطلاعات شخصی یا مالی می‌کند، به آن پاسخ ندهید
اگر از طریق دنبال کردن پیوندی در ایمیل یا گپی نامطمئن به سایتی هدایت شدید، هرگز گذرواژه‌تان را در آن سایت وارد نکنید.
گذرواژه‌تان را از طریق ایمیل ارسال نکنید و آن را در اختیار دیگران قرار ندهید.
هنگامی که از شما خواسته می‌شود وارد سیستم شوید، به شدت مراقب باشید.
ایمیل‌های مشکوک و کلاهبرداری را گزارش کنید.

 

۱۳۹۸-۰۳-۰۱ ۰۹:۴۴:۳۳
۰