رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

تروجان

1399-02-07 08:14:41
0
1:32
هکرها

طی چند ماه گذشته،ما شاهد ظهور کلاه‌برداران با استفاده از بحران COVID-19 به نفع آنها هستیم.بعضی از آنها از طریق فروش کالاهای جعلی

1399-01-06 08:08:04
0
2:30
Ginp Mobile Banker

در جریان کارزارهای مخرب امروز باسوءاستفاده ازموضوع COVID-19،صاحبان تروجان بانکی اندروید Ginp باعملکردCoronavirus Finder ایستادگی می‌کنند.

1398-10-09 19:15:55
0
1:18

دستگاه‌های USB مخرب درجایی استفاده می‌شود که یک مهاجم به دسترسی فیزیکی به کامپیوتر نیاز دارد. اولین بد افزار مبتنی بر انتقال از

آیا هکر می‌تواند به وب‌کم من دسترسی داشته باشد؟

برخی سعی می‌کنند روی دوبین وب کم خود یک نوار سیاه قرار دهند،با این حال هر روزه بر تعداد دستگاه‌های هوشمندی که ساخته شده و خریداری می‌شوند افزوده می‌شود،تعداد دستگاه‌های هوشمند به معنای وسعت وب‌کم‌ها است،ساده‌ترین مثال گوشی هوشمند شما است، در تمام مکان‌هایی که در طول روز به آن‌جا می‌روید گوشی هوشمند خود را نیز به این مکان‌ها می‌برید،جالب‌تر آن‌که در طول روز و به طور ناخواسته گوشی هوشمند خود را در زوایای مختلفی قرار می‌دهید.
RAT از جمله بدافزارهایی است که به منظور هک کردن وب‌کم‌ها ساخته شده است. تروجانی که از راه دور کنترل شده و اغلب از طریق هرزنامه‌های ایمیلی برای کاربران ارسال می‌شود. زمانی که روی این بدافزار کلیک می‌کنید، نرم‌افزار چراغ روی دستگاه را غیرفعال کرده و شما هیچ‌گاه اطلاع پیدا نخواهید کرد فردی در حال تماشای شما است. برای آن‌که از خودتان در برابر این تهدید پنهان محافظت کنید، مهم است به‌‌روزرسانی‌های نرم‌افزارها را نصب کرده و از نرم‌افزارهای امنیتی استفاده کنید. عدم به‌روزرسانی نرم‌افزارها و سرویس‌ها باعث شکل‌گیری رخنه‌ها یا به وجود آمدن نقاط دسترسی آسیب‌پذیر روی کامپیوترها یا دستگاه‌های هوشمند می‌شود. امروزه نرم‌افزارهای خاصی در ارتباط با وب‌کم طراحی شده‌اند که قادر هستند فعالیت‌های هکری را دنبال کرده و از حریم خصوصی شما محافظت به عمل آورند.

1398-09-23 14:11:31
0
3:27
اخبار فناوری

تروجان Dubbed Ginp با قابلیت‌های جدید باز می‌گردد.

حضور کارشناس پلیس فتا در برنامه تلویزیونی تا همیشه زندگی شبکه افلاک

ستوانیکم پیام یوسفوند سرپرست اداره تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس قتا استان لرستان در سری آموزش های  ارتقاء سواد رسانه ای  در برنامه تلویزیونی  تاهمیشه زندگی شبکه استانی افلاک لرستان  در خصوص ویروس ها، کرم ها، تروجان ها وبد افزار ها به هموطنان گرامی اطلاع رسانی نمود.

منظور از کلمه تروجان در علم کامپیوتر چیست ؟

تروجان، برنامه مخربی است که به صورت یک نرم افزار جالب به نظر می‌رسد .بر عکس ویروس‌ها، تروجان‌ها تکثیر نمیشوند؛ ولی به‌‌ اندازۀ ویروسها مخرب هستند. یکی از انواع تروجان‌ها، برنامه‌ای است که ادعا می‌کند، کامپیو‌تر شما را از شر ویروس‌ها نجات می‌دهد؛ اما در حقیقت ویروس‌ها را با سیستم شما آشنا و به آنها معرفی می‌کنند.

1398-06-23 11:45:13
0
2:19
اخبار امنیت فناوری

محققان یک تروجان جدید را که در سرقت داده‌های مربوط به رمزنگاری تخصص دارد، مستند کرده‌اند. این بدافزار که به InnfiRAT نامگذاری شده