رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

هرزنامه

۱۳۹۸-۰۸-۱۸ ۱۲:۵۹:۴۶
۰

امروزه تغییرات بسیاری در دنیای مجازی به وقوع پیوسته و امنیت کامپیوترهای شخصی و شبکه‌های کامپیوتری از جمله موضوعاتی است که مورد توجه تمامی کاربران و مؤسسات قرار گرفته است. هنگام وب‌گردی و مشاهده صفحات وب ممکن است اتفاقاتی پشت پرده بیفتد که در ظاهر قابل مشاهده نباشد و کاربر متوجه آن‌ها نگردد، این اتفاقات ممکن است سیستم کاربر را در برابر حملات آسیب

حملات صیادی و هرزنامه ها چگونه صورت می‌پذیرد؟

در یک حمله صیادی، ابتدا مهاجم طعمه خود را که معمولا پیامی جعلی با ظاهری مشابه پیام‌های یک نهاد معتبر(نظیر بانک)است را برای تعداد زیادی از کاربران ارسال می‌نماید.

درگام بعد مهاجم منتظر می‌ماند به این امید که افراد هدف حمله،فریب خورده و خود را در دام وی گرفتار نمایند.حال ممکن است این‌کار با کلیک بر‌روی یک پیوند باشد یا ارسال مشخصات فردی.

۱۳۹۷-۱۲-۲۵ ۱۲:۲۰:۱۷
۰
۱:۲۳
پلیس فتا مرکزی :

کارشناس پلیس فتا استان مرکزی گفت: پست الکترونیک ابزاری جهت ارسال و دریافت اطلاعات می باشد که این اطلاعات ممکن است دارای ارزش

۱۳۹۷-۱۱-۰۷ ۰۷:۳۹:۵۵
۰

در این کتابچه ۱۱ نکته جهت مقابله با ایمیل‌های جعلی و هزرنامه را در فضای اینترنت بررسی کرده تا با آگاه‌سازی کاربران، از مخاطرات این مقوله بکاهیم.

۱۳۹۷-۱۰-۰۴ ۱۳:۳۴:۰۷
۰
۱:۱۸
سایت firstpost

شرکت امنیتی جهانی F-Secure اعلام کرده است که رایج‌ترین روش اعمال شده توسط مجرمان اینترنتی برای گسترش نرم افزارهای مخرب در سال ۲۰۱۸

راه‌های نفوذ کی‌لاگرها

۱ - برای وارد کردن اطلاعات مهم و حساس خود از کامپیوتر‌های مستقر در مکان‌های عمومی استفاده نکنید. امکان سرقت اطلاعات شما به وسیله کی‌لاگر‌ها وجود دارد.

۲ - در هنگام پرداخت‌اینترنتی حتماً از کیبوردهای مجازی تعبیه شده در صفحات پرداخت (درگاه بانک‌ها) یا کیبورد مجازی ویندوز استفاده کنید.

۳ - فایل‌های مورد نیاز خود را از منابع مطمئن دریافت نمایید. این کار از ورود بد افزار کی لاگر به سیستم شما جلوگیری می‌نماید.

و ......

۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۴۶:۲۸
۰

تیم فیس بوك در بیانیه ای اظهار داشت كه مشكل موجود برطرف شده است و هرزنامه نویسان با استفاده از داده های بدست

۱۳۹۱-۰۶-۲۹ ۰۸:۵۴:۳۴
۰
۱۳۹۱-۰۷-۲۶ ۰۹:۴۸:۱۳
۰

مقامات چینی از شناسایی و دستگیری اعضای بیش از ۷۰۰ باند تبهکاری سایبری در این کشور خبر دادند.