رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

سرقت هویت

۱۳۹۹-۰۱-۰۴ ۰۸:۴۳:۱۰
۰
۲:۱۶
معاون فنی پلیس فتا ناجا :

معاون فنی پلیس فتا ناجا گفت: مجرمان سایبری با انتشار لینک های جعلی و برنامه‌های دروغین موبایلی تحت عنوان تست و غربال‌گری کرونا

در برابر سرقت هویت چگونه از خود محافظت کنم؟

زمانی که بچه بودید، والدین به شما می‌گفتند با افراد غریبه صحبت نکنید. دقیقا همین قاعده در ارتباط با تعاملات شما در جهان سایبری نیز حکم‌فرما است. زمانی که به سایت‌هایی وارد می‌شوید و برای تکمیل فرآیند ثبت نام یا اشتراک در خبرنامه نیاز دارید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید، جانب احتیاط را هیچ‌گاه فراموش نکنید. هنگام ارسال اطلاعات شخصی همچون آدرس یا روش پرداخت، بررسی کنید که صفحه موردنظر از پروتکل Https استفاده می‌کند یا خیر. هیچ‌گاه این‌گونه اطلاعات را برای یک شخص یا سایتی که با آن آشنایی ندارید ارسال نکنید. عقل سلیم حکم می‌کند که در زمان ورود به فضای مجازی از هویت شخصی خود محافظت کنید. درک خطرات، توجه مستمر به اطلاعات ارسالی، به‌کارگیری گذرواژه‌های قدرتمند و توجه به حملات فیشینگ به شما کمک می‌کند از تهدیدات امنیتی فاصله بگیرید.

۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۱:۱۵:۵۲
۰
۳:۳۹
وب سایت mentalfloss نوشت:

امروزه با گسترش نفوذ و دسترسی مجرمین و هکرها و نقض داده‌ها در سرتاسر جهان ، محافظت از اطلاعات شخصی و مالی حساس

۱۳۹۸-۰۵-۱۷ ۱۱:۳۳:۰۸
۰
۰:۲۲

چگونه در برابر سرقت هویت از خود محافظت کنم؟

زمانی که بچه بودید، والدین به شما توصیه می کردند با افراد غریبه صحبت نکنید و با آن ها ارتباط برقرار نکنید. امروز دقیقا همین قاعده در رابطه با تعاملات شما در فضای سایبری نیز حکم‌فرما است. زمانی که به وبلاگ ها و سایت ها وارد می‌شوید و برای تکمیل فرآیند ثبت نام یا اشتراک در خبرنامه ،یک خرید اینترنتی ساده و ... نیاز دارید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید، جانب احتیاط را هیچ‌گاه فراموش نکنید. هنگام ارسال اطلاعات شخصی همچون آدرس یا اطلاعات حساب خود جهت یک پرداخت آنلاین، بررسی کنید که صفحه موردنظر از پروتکل Https استفاده می‌کند یا خیر. هیچ‌گاه اطلاعات مهم و شخصی خود را برای یک شخص یا سایتی که با آن آشنایی ندارید ارسال نکنید. عقل سلیم حکم می‌کند که در زمان ورود به فضای مجازی از هویت شخصی خود محافظت کنید. درک خطرات، توجه مستمر به اطلاعات ارسالی، عدم جواب دادن یا باز کردن ایمیل های مشکوک و نا آشنا، به‌کارگیری گذرواژه‌های قدرتمند و توجه به حملات فیشینگ به شما کمک می‌کند از تهدیدات امنیتی فاصله بگیرید.
مهم ترین اقدامات پیشگیرانه به صورت خلاصه عبارتنداز :
در صورت مشاهده ایمیل، پیام فوری یا صفحه وب مشکوک که از شما درخواست ورود اطلاعات شخصی یا مالی می‌کند، به آن پاسخ ندهید
اگر از طریق دنبال کردن پیوندی در ایمیل یا گپی نامطمئن به سایتی هدایت شدید، هرگز گذرواژه‌تان را در آن سایت وارد نکنید.
گذرواژه‌تان را از طریق ایمیل ارسال نکنید و آن را در اختیار دیگران قرار ندهید.
هنگامی که از شما خواسته می‌شود وارد سیستم شوید، به شدت مراقب باشید.
ایمیل‌های مشکوک و کلاهبرداری را گزارش کنید.

 

۱۳۹۷-۰۴-۱۶ ۱۳:۲۳:۰۸
۰

نوشتن چک، شارژ انواع اعتبارات، کرایه یک وسیله، درخواست صدور کارت بانک و یا حتی تماس با خانه از طریق گوشی همراه خود