رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

کارت عابربانک

آیا می‌شود عابر بانکی که بنام بنده است را در اختیار فرد دیگری برای انجام معاملات قرار بدم؟

خیر، در صورت هرگونه تخلف یا ارتکاب اعمال مجرمانه ، تا زمانی که مجرم اصلی شناسایی شود، مالک اصلی مقصر هرگونه سوء‌استفاده و عمل مجرمانه است و باید در محاکم قضایی پاسخگو باشد.

 

کارت عابر بانکم مفقود شده و شاید به سرقت رفته باشد، چگونه در اسرع وقت آن را غیر فعال کنم؟

نگران نباشید! برای غیر فعال کردن کارت چندین روش در 24 ساعت شبانه روز در دسترس شماست. 
اولین روش مراجعه به نزدیک‌ترین دستگاه عابربانک است. نیازی نیست حتما کارت مفقودی متعلق به بانک دستگاه خودپرداز باشد. پس از مراجعه به دستگاه خود پرداز، با فشردن دکمه "خدمات بدون کارت"، گزینه مسدود کردن کارت را انتخاب کنید و در مرحله بعد مشخصات کارت بانکی را وارد کرده و دکمه تایید را فشار دهید. با این روش به سادگی کارت بانکی غیر فعال می‌شود. البته برای استفاده از این خدمات لازم است شماره کارت بانکی را به خاطر سپرده باشید.
راه دیگر برای غیر فعال‌سازی کارت بانکی مفقود شده، مراجعه به یکی از شعب بانک صادر کننده کارت است. باید با در دست داشتن کارت ملی، به شعبه بانک مراجعه کرده و با دریافت فرم مربوط به اعلام مفقودی کارت، مشخصات کارت را وارد و درخواست غیر فعال کردن کارت را صادر کنید. مزیت این روش در آن است که همزمان می‌توانید جهت دریافت کارت جدید نیز اقدام کنید.
روش سوم غیر فعال کردن کارت مفقودی، اقدام به غیر فعال کردن کارت از طریق تلفن بانک است. برای این کار، پس از برقراری ارتباط با تلفن بانک، باید مشخصات خواسته شده را وارد و درخواست انسداد کارت را تایید کنید.
شما عزیزان از طریق اینترنت بانک نیز می‌توانید با وارد کردن مشخصات خواسته شده، کارت بانکی خود را مسدود کنید. 
البته کارت عابر برخی از بانک‌ها از طریق همراه بانک یا کد دستوری (USSD) نیز، قابل مسدود سازی است.

1398-04-26 07:39:47
0
1:46
پلیس فتا کشف کرد :

فرمانده انتظامی قزوین از دستگیری دو کلاه‌ بردار که اقدام به برداشت های غیرمجاز از حساب حدود 100مالباخته در این استان کرده بودند

سوء استفاده از کارت‌های بانکی

با پیشرفت بانکداری الکترونیکی هرچند تا حدودی بسیاری از مشکلات مرتبط با مبادلات مالی اشخاص حقوقی و حقیقی علی‌الخصوص در ارتباط با نقل و انتقال وجه نقد و امکان وقوع سرقت کمتر شده است، اما عده‌ای نیز با استفاده از نقاط ضعف این روش و بعضاً نا آگاهی اشخاص استفاده کننده از آن مبادرت به سوءاستفاده و کلاهبرداری می‌نمایند.

1397-11-06 10:46:08
0
1:40
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه خبر داد:

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در خصوص کلاهبرداری با استفاده از کارت بانکی دیگران گفت: در صورت مفقودیت کارت بانکی می توانید به

1397-05-30 09:17:48
0
2:10

رئیس پلیس فتا استان اردبیل تاکید کرد:

رئیس پليس فتا استان اردبيل بر لزوم دقت بیشتر هم‌وطنان عزیز در استفاده از کارت عابر بانک با توجه به افزایش سرقت‌ به‌صورت

1397-04-16 07:56:05
0
3:31
رئیس پلیس‌فتا مازندران خبر داد:

رئیس پلیس فتا استان مازندران از دستگیری باند بزرگ کلاهبرداری خبرداد و گفت: افرادی که با فریب مردم و به بهانه برنده‌شدن آنها

1397-03-24 11:03:37
0
1:44
رئیس پلیس فتا استان مازندران:

رئیس پلیس ‌فتا استان‌ مازندران گفت: فردی که جهت پرداخت شهریه دانشگاه خود از حساب پدربزرگش به‌صورت غیرمجاز اقدام به برداشت اینترنتی کرده‌بود،

1392-03-21 17:42:14
0

سارقیکه با سوء استفاده از موقعیت بدست آمده و سرقت عابربانک برادر خانم خود، مبلغ 18 میلیون و400 هزار ریال از حساب ویسرقت

1392-09-06 13:58:03
0

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی بر ضرورت شناخت و پیشگیری از آسیب‌ها و معضلات فضای مجازی در جامعه امروزی تأکید کرد.