رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

برنده شدن در قرعه کشی‌ها

1399-01-19 08:44:35
0
1:11
پلیس فتا اصفهان مطرح کرد:

رئيس پليس فتا استان اصفهان از شناسایی فردی خبر داد که با ارسال پيامك به شهروندان در قالب برنده شدن در قرعه كشي

کلاهبرداری تلفنی

تلفن همراه، اس‌ام‌اس و عابربانک سه ضلع اصلی کلاهبرداری‌ تلفنی است. شیادانی که با سوء‌استفاده از ناآگاهی مردم خیلی راحت حساب‌های بانکی آنها را به بهانه‌های مختلف خالی می‌کنند. برنده خوش‌شانس مسابقات رادیویی و تلویزیونی، برنده شدن سفر زیارتی به اماکن مقدس، برنده شدن در قرعه‌کشی بانک‌ها و موسسات مالی مواردی است که کلاهبرداری تلفنی برای فریب مال باختگان از آن استفاده می‌کنند. این شیادان به قدری حرفه‌ای عمل می‌کنند که اقشار مطلع و تحصیلکرده جامعه هم  به راحتی فریب می‌دهند.

1398-11-02 08:47:50
0
1:47
رئیس پلیس فتا یزد:

رئیس پلیس فتا استان یزد از کشف یک پرونده کلاهبردارى از شهروندان یزدی با ترفند"کمک هزینه سفر به عتبات عالیات" خبر داد و

کلاهبرداری اینترنتی

با توجه به افزایش کلاه‌برداری از کاربران فضای مجازی در پوشش و شگردهایی مثل ارسال لینک‌های متعدد ثبت‌نام در سایت هدفمندی یارانه‌ها، پرداخت سهام عدالت و یا کلاه‌برداری تحت عنوان تبلیغ فروش سؤالات امتحانات نهایی و کنکور، برنده شدن در مسابقات و قرعه‌کشی‌ها به هر عنوان، شارژهای رایگان، اعطا وام‌های کم‌بهره و ازاین‌دست وعده‌ و وعیدها، مردم را گرفتار می‌کنند، هم شهریان عزیز به‌هیچ‌ وجه فریب این نوع کلاه‌برداری‌ها را نخورند، مجرمان سایبری با مهندسی اجتماعی کاربران را تشویق به ورود به این برنامه‌ها می‌کنند و به این صورت طعمه‌های خود را انتخاب می‌کنند .

کلاهبرداری پیامکی

کلاهبرداران با برقرای تماس و یا با ارسال پیامک‌هایی با موضوع برنده شدن در قرعه کشی، از قربانیان می‌خواهند جهت دریافت جایزه نقدی خود به دستگاه عابربانک مراجعه کنند. اولین شگرد این کلاهبرداران تغییر زبان دستگاه‌های خود پرداز می‌باشد و سپس با دسترسی به اطلاعات بانکی، حساب افراد را خالی می‌کنند. 

کلاهبرداری پیامکی

در فضای مجازی افرادی هستند که فقط و فقط قصدشان از ورود به اینترنت  فریب و سوء استفاده از دیگر کاربران این فضا می‌باشد. کاربران مراقب باشند هر پیام و یا تماسی با موضوع برنده شدن شما در قرعه کشی‌ها می‌تواند شما را به دام یکی از این کلاهبرداران بیندازد...

1397-10-18 08:56:08
0
1:40
سرهنگ مرتضوی مطرح کرد:

رئيس پليس فتا اصفهان از دستگیری فردی كه با ارسال پيامكی با عنوان " برنده شدن در قرعه كشی پیش بینی مسابقات فوتبال

کلاهبرداری از طریق تماس‌های تلفنی و برنده شدن در قرعه‌کشی(به زبان ترکی)

متاسفانه امروزه برخی از افراد به قصد کلاهبرداری با برقراری تماس‌های تلفنی و ارسال پیام‌هایی مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی، مسابقه و ... افراد را فریب داده و اقدام به کلاهبرداری می‌نمایند.

اینگونه افراد جهت واریز نمودن مبلغ، با ترفندهایی افراد را به پای دستگاه‌های خودپرداز کشانده و حساب‌های بانکی آنان را خالی می‌کنند.