رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

خرید اینترنتی

1399-05-04 08:58:27
0
1:13
پلیس فتا اصفهان مطرح کرد:

رئيس پليس فتا استان اصفهان از شناسایی و دستگيری فردی خبر داد كه در يكی از شبكه اجتماعی تحت عنوان نماينده فروش اقدام

نکات مهم در خرید اینترنتی امن

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان مرکزی در برنامه تلویزیونی بامداد آفتابی سیمای استان بیان داشت: با توجه به شرایط کنونی بهداشت جامعه و کرونا یکی از دغدغه‌های اصلی مردم نحوه تهیه مایحتاج روزانه با به حداقل رساندن احتمال ابتلا به کرونا می‌باشد که اولین راه‌حل انجام خرید آنلاین می‌باشد.

وی افزود: با این وجود زمانی که حرف از فروشگاه‌های آنلاین می‌شود، شاهد حضور اشخاص و یا به عبارتی سایت‌های مختلفی هستیم که در این زمینه فعالیت می‌کنند و بی‌شک نمی‌توان به هریک از آن‌ها اعتماد کرد.

چگونه از فروشگاه‌های اینترنتی متخلف طرح شکایت کنیم؟

برای شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی بسته به موضوع پیش آمده راه‌های متفاوتی وجود دارد که در این جا به اختصار بدان‌ها خواهیم پرداخت:

- با توجه به اینکه فروشگاه‌های اینترنتی مجاز دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند در صورت عدم پاسخگویی مناسب این فروشگاه‌ها و در مواردی مانند عدم استرداد کالا در بازه زمانی مشخص بر اساس شرایط قانونی یا تحویل کالای معیوب و …. می‌توان از طریق سایت‌ای نماد اقدام به شکایت از فروشگاه اینترنتی نمود.

- در کنار طرح شکایت در‌ای نماد می‌توان از طریق اتحادیه کشوری کسب و کار‌های مجازی نیز تخلف صورت گرفته از سوی فروشگاه‌های اینترنتی را پیگیری کرد.

- گران فروشی، کم فروشی، تقلب، اخفاء و امتناع از عرضه کالا، عدم صدور فاکتور، فروش اجباری و سایر موارد موضوع قانون تعزیرات حکومتی در صورتی که از سوی فروشگاه‌های اینترنتی واقع شوند، علاوه بر شکایت در‌ای نماد و اتحادیه مربوطه قابل شکایت از طریق تعزیرات نیز هستند.

- نقض حقوق مصرف کننده، نقض قواعد تبلیغ، نقض حقوق علامت تجاری و … در صورتی که از سوی فروشگاه‌های اینترنتی سر زند در دادسرای جرایم رایانه‌ای قابل تعقیب قضایی می‌باشد.

1399-04-18 07:50:48
0
1:30
رئیس پلیس فتا کرمان :

رئيس پليس فتا استان کرمان گفت: فردي كه از طریق ایجاد آگهی فروش لوازم منزل اقدام به كلاهبرداري از شهروندان در فضاي مجازي

1399-04-17 14:28:39
0
رئیس پلیس فتا استان بوشهر:

رئیس پلیس فتا استان بوشهر در خصوص خریدهای آنلاین هشدار داد و گفت: با توجه به موج دوم انتشار ویروس کرونا‌ و افزایش

قبل از خرید کالا و خدمات از شبکه های اجتماعی به چه نکاتی توجه کنیم ؟

شبکه های اجتماعی و علی الخصوص شبکه های اجتماعی خارجی ممکن است مشکلاتی نظیر ، عدم تحویل کالا ، تاخیر در تحویل کالا , عدم مطابقت کالای خریداری شده با کالای درخواستی ، سرقت اطلاعات شخصی و بانکی و ... را در پی داشته باشد سعی کنید از سایت های معتبر با نشان اینماد حقیقی خریداری نمایید.

رعایت نکات امنیتی در خرید های آنلاین

سرهنگ آنقی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در برنامه خبر 20 شبکه آفتاب اظهار داشت: اگر قصد خرید اینترنتی از یک فروشگاه الکترونیکی را دارید باید با چشمانی باز این کار را انجام دهید. ما نمی‌خواهیم خرید اینترنتی را یک کار عجیب و سخت جلوه دهیم اما وقتی شما به صورت فیزیکی هم خرید می‌کنید مطمئنأ از یک مکان معتبر خرید خود را انجام می‌دهید. خرید اینترنتی شاید ساده‌ترین و لذت بخش‌ترین کاری باشد که شما در اینترنت می‌توانید انجام دهید به شرطی که اصول ایمنی آن توجه داشته باشید.

1398-12-27 08:46:06
0
0:54
رییس پلیس فتا گیلان هشدار داد:

رئیس پلیس فتا استان گیلان بر لزوم دقت بیشتر هم‌وطنان عزیز در استفاده از کارت عابر بانک با توجه به افزایش سرقت‌ به‌

بالا بردن امنیت در خریدهای اینترنتی با رمز دوم بکیار مصرف

رییس پلیس فتا کیش در برنامه زنده تلویزیونی "بازتاب" با اشاره به رمزهای یکبار مصرف اظهار داشت: همشهریان گرامی با استفاده از رمز دوم یکبار مصرف امنیت خود را در خریدهای اینترنتی به میزان قابل توجهی افزایش می دهند.