رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

فضای مجازی

موشن گرافی خطرات فضای مجازی را در رابطه با کودکان جدی بگیریم

در فضای مجازی، امکان برقراری تماس‌های نامناسب کودکان با افرادی که ممکن است قصد سوء استفاده، بهره برداری و یا تجاوز به حریم خصوصی آنها را داشته باشند، وجود دارد.
درفضای مجازی، امکان بروز رفتارهای نامناسب کودکان به واسطه تاثیرپذیری از شیوه‌های برخورد آنلاین دیگران مانند ارائه اطلاعات شخصی در مکان‌هایی که افراد بسیار زیادی به آنها دسترسی خواهند داشت، وجود دارد. برهمین اساس، امکان تبدیل شدن کودکان و نوجوانان به عامل و یا هدف "زورگیری‌ سایبری" وجود دارد.

مصاحبه رئیس پلیس فتا همدان در گفتگو ویژه خبری "جرائم مالی در فضای مجازی"

سرهنگ‌دوم فیروز سرخوش‌نهاد رئیس پلیس فتا استان همدان با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری اظهار داشتند: بیشترین جرائم رخ داده در فضای مجازی جرائم مالی بوده که کلاهبرداران با استفاده از شگردهای مجرمانه از جمله فیشینگ و کیلاگر اقدام به کلاهبرداری و برداشت غیر‌مجاز از حساب مردم می‌نمایند.
ایشان اضافه نمودند: با افزایش آگاهی خانواده‌ها در زمینه سواد دیجیتالی شاهد کاهش این گونه جرائم در فضای سایبری خواهیم بود.
1397-04-27 10:39:31
0
رئیس اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا ناجا تاکید کرد:

رئیس اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه علت وقوع بسیاری از جرائم سایبری، سوءاستفاده از اعتماد قربانیان بوده است،

1397-04-27 10:26:01
0
رئیس پلیس فتا استان قم هشدار داد:

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان قم از دستگیری فردی که در فضای مجازی اقدام به هتک حیثت یکی از اقوام

1397-04-27 09:06:22
0
سرگرد آنقی عنوان نمود؛

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: برداشت غیرمجاز از حساب افراد و سوءاستفاده مالی با فراوانی 32 درصد به‌عنوان جرم صدرنشین

اسکیمر و تهدیدات آن(کوردی)

رئیس اداره مبارزه با جرائم سایبری استان کردستان  در خصوص نقل و انتقالات مالی در این برنامه تلویزیونی اشاره کرد: تراکنشات مالی یکی از بارزترین موضوعات در زندگی روزمره شهروندان است نکاتی را در خصوص atm ها  (دستگاه های خودپرداز) باید مد نظر قرار داد.