رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

به روز رسانی ویندوز

1399-05-23 08:00:00
0
2:42

چگونه تاریخ انقضای ویندوز 10 را بررسی کنیم

چگونه ویندوز را فعال (اکتیو) کنیم؟

1- ارد تنظیمات ویندوز شوید .
2- گزینه Activation را از بخش Update & Security انتخاب کنید.
3- گزینه Change product key را از بخش Update product key کلیک کنید.
4- لایسنس 25 کراکتری کنید که به‌صورت اینترنتی یا فیزیکی از فروشگاه‌های معتبر خریداری نموده‌اید  وارد کنید.
 

چگونه صدای کامپیوتر را ضبط کنیم؟

گزینه‌ی نرم‌افزاری استریو میکس که به همین نام یا What U Hear شناخته می‌شود، گزینه‌ای مخصوص ضبط صدا است که شاید در درایور صوتی کامپیوتر شخصی شما وجود داشته باشد. اگر درایور صوتی به این گزینه مجهز باشد، در بخش تنظیمات ورودی می‌توانید به‌جای microphone یا audio line-in، گزینه‌ی Stereo Mix را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه‌ی مذکور، اپلیکیشن‌ها ملزم به ضبط صدایی می‌شود که از اسپیکر یا هدفون کامپیوتر پخش می‌شود.برای فعال‌کردن گزینه‌ی استریو میکس باید به بخش تنظیمات صدا در Control Panel بروید و درصورت وجود قابلیت در سخت‌افزار خود، آن را فعال کنید. پس از فعال‌کردن استریو میکس می‌توانید در هر اپلیکیشن ضبط صدا، به‌‌جا‌ی انتخاب میکروفن یا ورودی صوتی سیستم، Stereo Mix را انتخاب کنید. در برخی از دستگاه‌ها، قابلیت‌ استریو میکس وجود ندارد. به‌هرحال با وجود محبوبیت و کاربری درخور‌توجه این گزینه، روز‌به‌روز شاهد پشتیبانی کمتری از آن هستیم. 

1399-03-03 10:52:13
0
0:29
1399-02-20 08:52:07
0
1:05
مایکروسافت هشدار داد:

مایکروسافت در اطلاعیه‌ای از کاربرانی که به‌دنبال دریافت به‌روزرسانی مه ۲۰۲۰ ویندوز ۱۰ هستند درخواست کرده است حواس‌شان به برخی مشکلات این به‌روزرسانی

چگونه از نو آبی صفحه نمایش جلوگیری کنیم؟ (Night Light)

نور آبی ساطع شده از کامپیوتر شما می‌تواند مشکلات سلامتی از جمله به هم خوردن چرخه خواب شما را به همراه داشته باشد. مایکروسافت برای جلوگیری از این علائم آزاد دهنده به کمک آمده است. قابلیت Night Light  ویندوز 10 یکی از امکاناتی است که با فیلتر نور آبی نمایشگر از فشار به چشمان شما جلوگیری کرده و به سلامت شما کمک می‌کند.

برای فعال سازی مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. روی دکمه استارت ویندوز 10 در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش کلیک کرده و بعد روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید تا به بخش تنظیمات (Settings) ویندوز وارد شوید.
  2. بعد از ظاهر شدن پنجره Windows Settings از بین گزینه‌های موجود System را انتخاب کنید.
  3. سپس از گزینه‌های پنل سمت چپ Display را انتخاب کنید. حالا در پنل سمت راست روی لینک Night light settings کلیک کنید.
  4. برای فعال کردن فوری Night Light روی دکمه Turn on now کلیک کنید.

توجه داشته باشید که قابلیت Night Light روی همه دستگاه به ویژه آنهایی که از درایورهای Basic Display یا DisplayLink استفاده می‌کنند موجود نیست. همچین اگر شما از دو یا چند مانیتور استفاده می‌کنید ممکن است قابلیت Night Light روی مانیتورهای شما اعمال نشود.

نرم افزار فرم ویر چه کاربردی دارد؟

وقتی یک قطعه‌ی سخت‌افزاری جدید روی کامپیوتر ویندوزی نصب می‌کنیم، می‌بایست درایور یا نرم‌افزار راه‌انداز مربوط به آن را نیز نصب کنیم، البته ممکن است ویندوز در دیتابیس بزرگ خود، اطلاعات مربوط به شناسایی سخت‌افزار جدید را داشته باشد و بدون نصب درایور هم قطعه کار کند.

فرم‌ویر نرم‌افزاری است که یک سطح پایین‌تر از درایور قرار می‌گیرد و در حقیقت بخشی از سیستم عامل و درایورها و نرم‌افزارهای آن محسوب نمی‌شود بلکه جزئی از سخت‌افزار است. فرم‌ویر اساساً نوعی نرم‌افزار است ولیکن به علت اینکه در سخت‌افزار تعبیه و پنهان شده، به آن سفت‌افزار (واژه‌ی Firm به معنی سفت و محکم) گفته می‌شود. اما توجه کنید که فرم‌ویر را می‌توان دستکاری و بروز کرد و لذا مثل سخت‌افزار، کاملاً سفت و بی‌تغییر نیست!
 

چگونه می توان بر روی ویندوز قدیمی ویندوز جدیدی نصب کرد که اطلاعات قدیمی موجود در ویندوز پاک نشود؟

پس از نصب shareware و freeware ویندوز ممکن است ریجستری دچار اشکال شود . و پس از نصب مجدد ویندوز تمامی اطلاعات گذشته از بین می رود . برای حل این مشکل CD مربوط به ویندوز XP را داخل دیسک گردان گذاشته و در منوی start بر روی گزینه run کلیک کنید و سپس اطلاعات زیر را وارد کنید:

 i386 winnt32.‎ ‎/ unattend

و سپس گزینه ok را کلیک کنید.
 

1398-10-07 10:19:39
0
0:18
اداره پیشگیری از جرم پلیس فتا نوشت:

همون طور که میدانید برای تغییر پسورد در ویندوز XP، بایستی پسورد قبلی را تایپ کرده و سپس پسورد جدید را جایگزین نمایید