رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

دریافت سبد کالا

1399-01-10 16:54:21
0
رییس پلیس‌ فتا گیلان هشدار داد:

رئیس پلیس فتا گیلان در خصوص ارسال لینک های دروغین ثبت نام بسته حمایتی در شبکه‌های اجتماعی توسط سودجویان سایبری به شهروندان هشدار

کلاهبرداری اینترنتی

با توجه به افزایش کلاه‌برداری از کاربران فضای مجازی در پوشش و شگردهایی مثل ارسال لینک‌های متعدد ثبت‌نام در سایت هدفمندی یارانه‌ها، پرداخت سهام عدالت و یا کلاه‌برداری تحت عنوان تبلیغ فروش سؤالات امتحانات نهایی و کنکور، برنده شدن در مسابقات و قرعه‌کشی‌ها به هر عنوان، شارژهای رایگان، اعطا وام‌های کم‌بهره و ازاین‌دست وعده‌ و وعیدها، مردم را گرفتار می‌کنند، هم شهریان عزیز به‌هیچ‌ وجه فریب این نوع کلاه‌برداری‌ها را نخورند، مجرمان سایبری با مهندسی اجتماعی کاربران را تشویق به ورود به این برنامه‌ها می‌کنند و به این صورت طعمه‌های خود را انتخاب می‌کنند .

برام پیامکی اومده که سبد کالا به شما تعلق گرفت " اطلاعات سرپرست خانوار " و لینکی را برای من با آدرس WWW.TOSHIB1.COM ارسال کرده اند ، موضوع چیست راهنمایی بفرمایید ؟

کلاهبرداران به شیوه جدیدی روی آورده، به این ترتیب که، پیامکی به شهروندان ارسال می کنند و جهت ثبت نام سبد کالا، لینک سایتی را معرفی می کنند.

کاربر نیز به محض کلیک بر روی لینک و ورود به این سایت جعلی، اطلاعات کارت بانکی وی به سرقت رفته و حسابش خالی می شود. 

بنابراین لازم است کاربران فریب این گونه پیامک ها را نخورند و از وارد شدن به سایت های جعلی و مشکوک خودداری نمایند .

دو نکته کلیدی و مهم

1- در صورتی که  به هر علت ، با ورود به سایت های جعلی اطلاعات کارت بانکی خود را درج کردند بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند .
2- مردم ، اخبار خدمات دولتی را فقط از مبادی رسمی پیگیری و در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی  cyberpolice.ir اعلام کنند .

2.jpg21.71 کیلوبایت

آیا پیام‌هایی که از طریق شبکه‌های اجتماعی مبنی بر ثبت نام سبد کالا دریافت میکنم قابل اعتماد است؟

خیر

یکی از شگردهای کلاهبرداران ارسال پیام‌های اغوا کننده به کاربران با عناوین مختلف مانند ثبت نام سبد کالا، ثبت نام یارانه و ... که هدف از این کار هدایت کاربران به صفحات فیشینگ و در نتیجه دسترسی به حساب قربانیان و برداشت غیر مجاز از حساب آنها می‌گردد.

1392-12-05 13:18:35
0

پسر جوانی كه به بهانه دریافت سبد كالا 10 میلیون تومان از حساب پدرش بصورت غیرمجاز برداشت كرده بود توسط پلیس فتا خراسان

1392-12-18 12:14:19
0

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی در مورد سوء استفاده کلاهبرداران از احساسات و عواطف شهروندان هشدارهایی را ارائه كرد.