رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

رجیستری

چگونه از تغییر کلمه عبور ویندوز جلوگیری شود ؟

با فشردن کلیدهای WIN+Rپنجره RUN ویندوز را باز کنید و عبارت Regedit  را بنویسید و اینتربزنید.
در پنجره رجیستری باز شده مسیر زیر را دنبال کنید:
HKEY_USERS\DEFAULT\software\microsoft\windows\curentversion\policies\system
یک مقدار عددی dword به نام nosecCPL بسازید و به آن مقدار 1 دهید.
 

1399-11-25 11:35:58
0
اخبار امنیت فناوری

یک محقق ادعا می‌کند با استفاده از chain attack، سیستم‌های داخلی شرکت‌های بزرگ ازجمله اپل و مایکروسافت را هک کرده است.

فارسی کردن ویندوز در رجیستری به چه صورت انجام می شود؟

بدون نیاز به اطلاعات پیچیده کامپیوتری و نرم افزار خاصی، تنها از طریق رجیستری ویندوز قسمتهای اساسی ویندوز را فارسی کنید، این ترفند روی تمامی نسخه های ویندوز قابل اجراست.
کلیدهای win+r صفحه کلید را فشاردهید تا پنجره run باز شود وعبارت regedit را وارد کنید،enter  بزنید تا ویرایشگر رجیستری باز شود.اکنون به آدرس زیر بروید:

HKEY_CURRENT_USERS/S-1-5-21-515967899-1454471165-839522115-1003/software/Microsoft/shellnoroam/‎ muiccach

حالا در سمت راست رجیستری ، شما میتوانید تمامی اطلاعات زبان را مشاهده کنید. کافی است روی هر کدام از آنها دوبار کلیک کنید و در پنجره جدید و قسمت Value Data به جای نام انگلیسی آن ، نام فارسی مورد نظر خودتان را بنویسید. نهایتأ OK را بزنید تا تغییرات اعمال شود.
 

کلاهبردارای با ترفند رجیستر کردن تلفن همراه

 سرهنگ علی عباسی کسانی، رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در گفتگو با مرکز خبر استان گفت: مجرمان سایبری با ارسال پیامک با محتوای ثبت رجیستری تلفن همراه، از شهروندان می‌خواهند وارد سایتی به نام رجیستری گوشی تلفن‌همراه با آدرس اینترنتی جعلی شوند.

regedit یعنی چی و چه کاربردی داره؟

regedit مخفف کلمه (Registry Editor)  یعنی ویرایشگر رجیستری،  یک برنامه کاربردی است که همراه با تقریباً همه نسخه های ویندوز به صورت تعبیه شده (Built-in) وجود داشته است. این برنامه به کاربر اجازه می‌دهد تا به صورت کاملاً ساده بتواند مقادیر و کلیدهای رجیستری را ویرایش، حذف یا ایجاد کند. این برنامه به کاربر این امکان را می‌دهد تا بتواند به صورت ساده مجوزهای دسترسی، مالکیت‌ها و... را تغییر دهد. با استفاده از این برنامه می‌توان به راحتی از رجیستری خود یک نسخه پشتیبان تهیه کرد یا در مواقع ضروری از این نسخه پشتیبان استفاده کرد. برنامه Registry Editor هم به صورت رابط گرافیکی و هم به صورت خط فرمان قابل استفاده است.

1398-10-02 07:46:49
0
کارشناساس پیشگیری از جرم پلیس فتا هشدار داد:

خریدوفروش گوشی تلفن همراه کارکرده در سال‌های اخیر علاوه بر اقداماتی که در راستای سنجش صحت کارکرد دستگاه انجام می‌گردد، سازوکارهای دیگری نیز

1398-08-06 11:35:55
0
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا :

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به شهروندان هشدار داد : مراقب افراد سود جویی که با ترفند رجیستری گوشی تلفن همراه از طعمه