رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

رجیستری

regedit یعنی چی و چه کاربردی داره؟

regedit مخفف کلمه (Registry Editor)  یعنی ویرایشگر رجیستری،  یک برنامه کاربردی است که همراه با تقریباً همه نسخه های ویندوز به صورت تعبیه شده (Built-in) وجود داشته است. این برنامه به کاربر اجازه می‌دهد تا به صورت کاملاً ساده بتواند مقادیر و کلیدهای رجیستری را ویرایش، حذف یا ایجاد کند. این برنامه به کاربر این امکان را می‌دهد تا بتواند به صورت ساده مجوزهای دسترسی، مالکیت‌ها و... را تغییر دهد. با استفاده از این برنامه می‌توان به راحتی از رجیستری خود یک نسخه پشتیبان تهیه کرد یا در مواقع ضروری از این نسخه پشتیبان استفاده کرد. برنامه Registry Editor هم به صورت رابط گرافیکی و هم به صورت خط فرمان قابل استفاده است.

1398-10-02 07:46:49
0
2:48
کارشناساس پیشگیری از جرم پلیس فتا هشدار داد:

خریدوفروش گوشی تلفن همراه کارکرده در سال‌های اخیر علاوه بر اقداماتی که در راستای سنجش صحت کارکرد دستگاه انجام می‌گردد، سازوکارهای دیگری نیز

1398-08-06 11:35:55
0
1:09
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا :

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به شهروندان هشدار داد : مراقب افراد سود جویی که با ترفند رجیستری گوشی تلفن همراه از طعمه

1398-08-02 08:35:10
0
2:21

رئیس پلیس فتا استان بوشهر از فیشینگ با ترفند رجیستری کردن تلفن همراه مسافری خبر داد و به افرادی که اینگونه تلفن همراه‌ها

1398-07-15 14:30:51
0
1:20
مراقب باشد:

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه با اشاره به ایام اربعین و خروج از کشور خیل عظیمی از عاشقان اباعبدالله حسین، گفت: عده‌ای هستند

1398-06-23 08:08:39
0
2:08
رئیس پلیس فتا کردستان هشدار داد:

رئیس پلیس فتا استان کردستان با توجه به افزایش سفرهای هم وطنان به عتبات عالیات در ماه محرم و اربعین حسینی در خصوص

1398-02-24 11:46:02
0
0:58
پلیس فتا کردستان گفت:

رئیس پلیس فتا کردستان از کشف یک مورد پرونده کلاهبرداری با رجیستری کردن گوشی تلفن همراه خبر داد و به شهروندان توصیه کرد

چگونه قاچاق بودن یک گوشى تلفن همراه را تشخیص دهیم؟

طرح رجیستری در کشور با هدف جلوگیری از واردات گوشی‌های قاچاق به داخل کشور پیاده‌سازی شده است. براى اجراى این طرح سامانه‌اى تحت عنوان همتا شروع به کار کرد.

این سامانه یک پایگاه یا واسطی برای ثبت اطلاعات گوشی های موبایل است و براى دسترسی به آن از طریق وب سایت، کد USSD، اپلیکیشن و پیامک امکانپذیر است. به منظور دسترسی به تمام قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که این سامانه در اختیار کاربران قرار داده باید از طریق وبسایت در آن ثبت نام کنید. ثبت نام با وارد کردن شماره تلفن همراه شما امکانپذیر خواهد بود. برای مراجعه به صفحه ثبت نام در سامانه همتا بر روی این قسمت کلیک کنید.

اگر در حال خرید یک گوشی جدید هستید حتما باید با استفاده از قابلیت استعلام اصالت گوشی موبایل در سامانه همتا وضعیت آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که گوشی مورد نظر در طرح رجیستری ثبت شده و اصطلاحا قاچاق یک غیرقانونی نیست. بدین منظور کافیست مراحل زیر را طی کنید:

از صفر تا صد سامانه همتا و رجیستری گوشی موبایل

  • با کلیک بر روی این قسمت به صفحه اصلی سامانه همتا مراجعه کنید.
  • بر روی گزینه استعلام اصالت کلیک کنید.

از صفر تا صد سامانه همتا و رجیستری گوشی موبایل

  • در فیلد اول پنجره پاپ آپی که نمایان شده است باید کد IMEI گوشی خود را وارد کنید. به منظور پیدا کردن کد IMEI گوشی می‌توانید وارد بخش دایلر آن شده و شماره *#06# را بگیرید.
  • در فیلد دوم هم شماره امنیتی که به صورت حروفی نوشته شده را به صورت عددی وارد کنید.
  • بر روی گزینه جستجوی کلیک نمایید.

از صفر تا صد سامانه همتا و رجیستری گوشی موبایل

مشاهده خواهید کرد که در کمتر از 1 ثانیه نتیجه جستجوی شما نمایش داده می‌شود. اگر با پیغامی مثل عکس فوق مواجه شدید، گوشی شما در طرح رجیستری ثبت شده و هیچ مشکلی برای استفاده از آن نخواهید داشت. اما اگر اصالت گوشی توسط سامانه همتا تکذیب شود، گوشی مورد نظر در طرح رجیستری موبایل ثبت نشده و به صورت قاچاق یا غیر قانونی وارد بازار کشور شده است.

در این شرایط به هیچ وجه گوشی مورد نظر را خریداری نکنید و حتی اگر آن را خریداری کرده‌اید و به تازگی از این موضوع مطلع شده‌اید، سریعا گوشی را به فروشنده برگردانید و در صورت نیاز مراتب را به مراجع قضایی منتقل کنید. استعلام اصالت گوشی های موبایل بدون نیاز به مراجعه به سایت سامانه همتا و از طریق کد USSD هم امکانپذیر است. بدین منظور کافیست مراحل زیر را طی کنید:

از صفر تا صد سامانه همتا و رجیستری گوشی موبایل

  • وارد دایلر گوشی شده و شماره *7777# را وارد کرده و شماره‌گیری کنید.

از صفر تا صد سامانه همتا و رجیستری گوشی موبایل

  • گزینه 2 یا استعلام اصلت گوشی را انتخاب کنید.

از صفر تا صد سامانه همتا و رجیستری گوشی موبایل

  • کد IMEI گوشی را وارد کنید. برای پیدا کردن کد IMEI کافیست که از دایلر گوشی شماره *#06# را بگیرید.

از صفر تا صد سامانه همتا و رجیستری گوشی موبایل

بعد از ارسال کد IMEI پیغام فوق را مشاهده خواهید کرد و نتیجه استعلام از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود. بنابراین به منظور استعلام وضعیت گوشی در سامانه همتا الزامی مبنی بر ورود به سایت این سامانه وجود ندارد و کد USSD اختصاصی این سمانه یا مشخصات *7777# به راحتی دسترسی به قابلیت های آن را امکانپذیر کرده است.

کلمات کلیدی :

دیدگاه

توسط ناشناس در 1397-11-22 11:08

خیلی ممنون از اطلاعاتتون خیلی بهم کمک کرد :")

آدرس پست الکترونیک
madahzadehhwdis@gmail.com
نام
Hadis

افزودن دیدگاه جدید