رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اقدامات پیشگیرانه

1398-11-06 12:10:11
0
1:29
در کردستان اتفاق افتاد:

رئیس پلیس فتا کردستان مهم‌ترین عامل گرفتاری افراد در دام کلاه‌برداران اینترنتی و سوءاستفاده از اطلاعات مالی شهروندان را به‌عنوان حساب واسط نتیجه

1398-09-24 09:54:08
0
2:17
اخبار فناوری

متخصصین مقابله با جرائم سازمان یافته، هشدارهای اتحادیه اروپا جهت ریشه‌کن کردن پول شویی را به حسابداران، حساب‌رسان و مسئولین مالی تاکید نموده‌اند

1398-09-11 13:49:07
0
1:21
در قم برگزار شد:

جلسه هماهنگی پلیس فتا قم ، معاونت فرهنگی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و رییس بانک ملی با موضوع نحوه اطلاع

1398-08-27 08:17:50
0
0:45
در استان گلستان برگزارشد:

نشست فصلی کارگروه کاهش آسیب‌های فضای مجازی با حضور پلیس فتا گلستان و میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان برگزار شد .

مهمترین جرائم فضای مجازی در حال حاضر چیست و چه اقداماتی در جهت کاهش این جرائم صورت گرفته است؟

جرائم مالی شامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد و کلاهبرداریهای اینترنتی و نیز هتک حیثیت و نشراکاذیب مهمترین جرائمی است که دارای بیشترین فراوانی می باشد.
کنترل و کاهش آسیب ها و جرائم فضای مجازی مستلزم اقدامات آموزشی و آگاهی بخش توسط همه نهادها و مراجع متولی این حوزه می باشد که شامل سازمانها و نهادهای دولتی و غیردولتی می باشد و پلیس فتا به تنهایی نمی تواند بار این مسئولیت را به دوش بکشد.
اما با وجود همه مشکلاتی که پلیس با آن مواجه هست اقدامات پیشگیرانه شامل برگزاری کارگاههای آموزشی، آموزش و اطلاع رسانی از طریق رسانه ها با تولید و انتشار محتوای مناسب در حال انجام می باشد. معرفی جدیدترین شیوه و شگردهای مجرمان سایبری و اطلاع رسانی به شهروندان نیز از جمله اقدامات پلیس می باشد.
البته در حوزه های فنی و ساختاری نواقص و ایراداتی وجود دارد که امیدوار به رفع این نواقص می باشیم از جمله راه اندازی رمز پویا(otp) برای کاهش جرائم برداشت غیرمجاز خصوصا شگرد فیشینگ، اماکن احراز هویت واقعی افراد آگهی دهنده در سایت ها و اپلیکیشن های واسطه فروش کالا و خدمات،  که در این خصوص به نهادهای متولی توصیه های لازم انجام شده و رفع این مشکلات در حال پیگیری است.

1398-08-14 14:17:09
0
0:31
در گرگان برگزار شد:

با استقبال شهروندان از غرفه پلیس فتا استان گلستان، نمایشگاه پدافند غیرعامل در محل پارک شهر گرگان برگزار شد.

1398-07-30 12:12:10
0
1:54

رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: باتوجه به اعلام فعال شدن مجدد استفاده از کارت سوخت وسایل نقلیه در آینده‌ای نزدیک، به مالکین

اینترنت‌ ملی (شبکه ملی اطلاعات) چیست؟

شبکه ملی اطلاعات درسال 1384 با نام «شبکه ملی اینترنت» در دستور کار مجلس قرار گرفت ولی به دلایلی هنورمحقق نشده است.
شبکه ملی اطلاعات، مسیر تحقق انقلاب اسلامی و اولین مرحله تعریف حاکمیت جمهوری اسلامی ایران و گام نخست برای رسیدن به استقلال در فضای مجازی و حرکت به‌سوی تمدن بزرگ اسلامی است. در یک جمله شبکه ملی اطلاعات یعنی: «اینترنت» باید توأمان، «سالم، سریع، امن و ارزان» باشد.

10100_0.jpg

 فواید شبکه ملی اطلاعات:

ارائه خدمات الکترونیک در بستر شبکه ملی اطلاعات:

ارائه خدمات دولت الکترونیک مانند آموزش، بهداشت و درمان و یا حتی مصاحبه‌های اینترنتی از جمله مزیت‌های اینترنت داخلی به شمار می‌رود.

افزایش سرعت اینترنت:

 حتما می‌دانید اینترنت داخلی موجب افزایش سرعت اینترنت می‌شود. در همین ارتباط خوب است بدانید که کره جنوبی پرسرعت‌ترین اینترنت جهان را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.اینترنت ملی یکی از دلایل اصلی سرعت پیشرفته اینترنت در این کشور است. گفتنی است، که کره جنوبی از نظر آمادگی الکترونیک و پهنای باند رتبه نخست را در دنیا دارد.

استقلال:

با عملیاتی شدن طرح اینترنت داخلی در ایران، حتی در صورتی که اینترنت در فضای جهانی به هر دلیلی با مشکل مواجه شود، کاربران در داخل کشور می‌توانند از شبکه ملی استفاده کنند و نیاز خود را بر طرف نمایند. به این ترتیب، وابستگی به منابع خارجی اینترنت از بین می‌رود و استقلال در این زمینه برای کشور به دست می‌آید.

ارزان تر شدن اینترنت:

یکی دیگر از فواید شبکه مورد بحث این است که منجر به کاهش هزینه اینترنت خواهد شد. بنابراین، یکی از جنبه‌های مهم این طرح، بعد اقتصادی آن است که به نفع دولت و مردم است. به عبارت دیگر، اینکه دیتاهای پرطرفدار مستقیما بر روی شبکه داخلی به گردش در آید و یک بار به خارج و داخل کشور برنگردد.

قدرتمندی در برابر سایر کشورها:

بسیار ضروری است که در راستای عملیاتی شدن این طرح گام برداریم و به قدرتمندی هر چه بیشتر خودمان کمک کنیم.

امنیت اطلاعات کاربران:

با توجه به اقدامات خرابکارانه گسترده توسط دولت‌های متخاصم علیه جمهوری اسلامی ایران در حوزه سایبری، اینترنت داخلی بستری ایجاد می‌کند که بتوان جلوی این خرابکاری‌ها را تا حد زیادی گرفت. به این ترتیب، درخواست‌هایی که از خارج کشور فرستاده می‌شوند از طریق یک درگاه مشخص وارد می‌شوند و قابل کنترل و مسدود کردن خواهند بود. به این ترتیب، می‌توانیم امنیت اطلاعات کاربران را تضمین نماییم و فضای امن تری را برای آنان به وجود بیاوریم.

 

1398-03-08 11:13:41
0
3:25

امروزبحث فناورى اطلاعات و ارتباطات نوین که تجلى روشن آن فضاى‏ تبادل اطلاعات(فضاى سایبر)است،مسئله جدیدى را با عنوان پاسخگویى‏ به سوءاستفاده‌هایی که از

1397-10-19 13:39:59
0
1:52
رییس پلیس فتا بوشهر گفت :

رئیس پلیس فتا استان بوشهر ضمن بیان اینکه امنیت فضای سایبر یکی از مهمترین مسئله امروز جامعه و نسل‌های آینده است، تصریح کرد