رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

تنظیمات امنیتی

1400-01-18 13:57:54
0
مطلب آموزشی:

اگر دستگاه خود را به طور مرتب به شبکه Wi Fi خاصی متصل می‌کنید، می‌توانید تنظیمات اتصال ایمن را برای آن شبکه از

چگونه ویندوز را اکتیو کنیم؟

برای اکتیو کردن ویندوز 10 کافی است ابتدا نرم افزار KMSAuto را دانلود کنید سپس آنرا از حال Zip خارج کنید. رمز فایل tmlmanager.ir می‌باشد
پس از Extract کردن KMSAuto از حالت Zip روی فایل KMSAuto Net.exe کلیک راست کرده و گزینه Run As Administrator را انتخاب کنید تا برنامه با مجوز لازم برای ویرایش سیستم اجرا شود.
بعد از اجراشدن برنامه KMSAuto Net.exe به‌صورت Run As Administrator روی گزینه Activation کلیک کنید سپس روی گزینه Activate Windows کلیک کنید تا شروع به فعال‌سازی ویندوز کند.
معمولاً کمتر از 1 دقیقه زمان می‌برد تا سیستم‌عامل ویندوز اکتیو شود، بعد از اتمام فرایند اکتیو کردن از شما سؤالی مبنی برساخت یک وظیفه زمان‌بندی‌شده می‌پرسد تا هر ده روز به‌صورت خودکار ویندوز دوباره اکتیو شود. روی گزینه Yes کلیک کنید و منتظر بمانید تا وظیفه زمان‌بندی‌شده ساخته شود.
جدا از اینکه می‌توانید با برنامه KMSAuto Net.exe ویندوز را Activate کنید می‌توانید نرم‌افزار Office 2016 را نیز فعال‌سازی کنید برای این کار کافیست بجای Activate Windows روی گزینه Activate Office کلیک کنید.
خیلی از نرم افزار های دنیا و همینطور سیستم عامل ویندوز رایگان نیستند و باید به صورت قانونی خریداری شوند. ویندوز ۱۰ پس از نصب مهلت ۳۰ روزه استفاده رایگان برای تست و بررسی را می دهد و پس از آن باید لایسنس برنامه خریداری شده و ویندوز فعال شود. گرچه بسیاری از افراد خصوصا در کشور هایی که قانون کپی رایت را شامل نمی شود، اقدام به استفاده از نسخه های کرک شده می کنند و یا از طریق راه هایی لایسنس ویندوز را دور می زنند که این روش غیر قانونی میباشد.

کوکی در مرورگر چیست و چه اهمیتی دارد؟

کوکی‌ها چیزی بیشتر از یک فایل متنی که بر روی کامپیوتر یا موبایل شما ذخیره می‌شوند نیستند. این فایل توسط مرورگر خوانده می‌شود و در آن اطلاعاتی در باره‌ی وب‌سایت‌ مانند مشخصات ورود به سایت و تنظیمات سفارشی شده‌ی کاربر ذخیره می‌شود. در کوکی‌ها همچنین اطلاعات دیگری که وب‌سایت‌ها برای شناسایی کاربر و ارائه‌ی خدمات بهتر به آن نیاز دارد، قرار می‌گیرد. وقتی یک وب‌سایت را باز می‌کنید، درخواستی به مرورگر شما ارسال می‌شود تا فایل کوکی بر روی هارد دیسک ذخیره شود و از آن پس اطلاعات مورد نیاز وب‌سایت برای شناسایی کاربر و ارائه‌ی خدمات اختصاصی شروع می‌شود.

دلیل وجود کوکی‌ها این است که هر درخواست در پروتوکل HTTP از درخواست بعدی مستقل است و سرورها نمی‌توانند درخواست‌های متعدد کاربران را دسته بندی کنند. با ذخیره‌ی فایل کوچکی از اطلاعات مربوط به کاربر این مسئله حل می‌شود و درخواست‌های هر کاربر از یکدیگر جدا می‌شوند.

در حالت کلی دو نوع کوکی وجود دارد: کوکی‌های که مستقیما به وب‌سایتی که باز کرده‌اید تعلق دارند و از آن‌ها با عنوان first-party  Cookie یاد می‌شود و کوکی‌هایی که به واسطه‌ی کدهای جاوااسکریپ و برای ثبت فعالیت‌های کاربر ایجاد می‌شوند و عموما برای سرویس‌های تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند به این کوکی‌های third-party Cookie گفته می‌شود.

1399-09-08 09:11:29
0
مطلب آموزشی

صفحات تلفن اکثر مردم، مخلوط نمادهای برنامه‌های رنگی مختلف است. بسیاری از این برنامه‌ها یا برای ایجاد تغییر در تنظیمات حریم خصوصی تلفن

1399-08-10 10:47:53
0
مطلب آموزشی:

با توجه به اینکه امروزه تلفن همراه نقش بسزایی در تعاملات اجتماعی و بطور کلی در زندگی فردی انسان ها دارد، نقش امنیت