رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

امنیت ایمیل

چگونه می توانیم امنیت یک ایمیل را مورد بررسی قرار دهیم؟

برای اینکه بتوانیم امنیت یک ایمیل را بررسی نماییم باید به چند نکته زیر توجه نماییم:

1- عدم بررسی ایمیل های حساس از طریق اینترنت رایگان و یا عمومی

2- عدم بررسی ایمیل های ناخواسته (اسپم - هرز) از منبع ناشناس

3- استفاده از یک آنتی ویروس به روز و معتبر

4- دقت در ارسال پیام به صورت گروهی

1399-03-26 13:51:51
0
پلیس فتا البرز هشدار داد:

رئیس پلیس فتا البرز در خصوص  استفاده آگاهانه از ایمیل، اخبار و وب‌سایت‌های جعلی به کاربران هشدار داد.

1399-03-13 09:38:19
0
1:15
تراکت:

پست الکترونیک یک ابزار قوی و راحت برای تبادل اطّلاعات است. اطّلاعاتی که در یک پست الکترونیکی تبادل می شود، ممکن است دارای

1399-03-08 07:54:34
0
3:54
جی بی هکرز نوشت:

در این مطلب قصد داریم مطالبی در خصوص نحوه مشاهده پیوست ایمیل‌های مشکوک را به اشتراک بگذاریم. روزانه ایمیل‌های بسیاری را دریافت می‌کنیم

1399-03-06 12:12:25
0
2:26
در google اتفاق می افتد.

اگر ایمیل‌های مختلفی یا ایمیل قدیمی دارید که دیگر به آنها نیاز ندارید یا می‌خواهید ایمیل جدیدی با نام حرفه‌ای‌تری برای خود بسازید

1399-03-03 10:01:04
0
1:34
بدافزار

یک بدافزار بانکی به نام ZLoader که آخرین بار در اوایل سال 2018 مشاهده‌شده است،از ابتدای سال در بیش از 100 حمله به

چگونه اطمینان حاصل کنم یک آدرس ایمیل وجود دارد؟

نخستین راه حل، ارسال یک ایمیل آزمایشی به آن آدرس است. اما لزوما Sent و یا Failed شدن ایمیل شما به معنای وجود/عدم وجود یک آدرس ایمیل نیست. به یاد داشته باشید ممکن است بر روی دامنه ها catch-all email address تعریف شده باشد، به این معنا که ایمیل ارسالی برای یک آدرس ناموجود نیز به فرستنده بازگردانده نشده و در صندوق پستی دریافت شود. از سوی دیگر فعال بودن قابلیت هایی چون Delivery recipient confirming و Read recipient confirming نیز مهر تاییدی بر موجود بودن آدرس ایمیل مورد نظر است. اما بررسی دقیق تر در این زمینه از طریق سایت هایی امکان پذیر است که به این منظور راه اندازی شده اند.

چگونه رد ایمیل‌های خود را بگیریم؟

روزانه ایمیل‌های خواسته و ناخواسته وارد صندوق نامه‌های الکترونیکی شما می‌شود که فرستنده آن‌ها برایتان ناشناخته است و شما کنجکاو می‌شوید که ببینید این ایمیل از چه مسیری برایتان ارسال‌شده است. اولین قدم برای ردگیری یک ایمیل یافتن Header یا همان سربرگ ایمیل دریافتی است.

درواقع این سربرگ‌ها برای این است که به شما نشان دهد ایمیل دریافتی از کجا و در طی چه مسیری به دست شما رسیده است که به‌طورمعمول این سربرگ‌ها To،From و Subject را نشان می‌دهد. اما چیز‌های بیش‌تری در سربرگ وجود دارد.د ر این ترفند شمارا به سفری برای ردگیری ایمیل‌های صندوق پستی خود می‌بریم و این راه فقط در داخل صندوق پستی ایمیل شما میسر است.

1- در Gmail: ابتدا وارد Inbox ایمیل خود در Gmail شوید. سپس وارد ایمیل دریافتی شده و سپس بر روی فلش کوچک رو به پایین در بالای متن ایمیل و در کنار تاریخ ایمیل و دکمه Reply کلیک کنید. در منوی کوچک بازشده، Show Orginal را انتخاب کنید. در پنجره جدید شما ریز اطلاعات ایمیل دریافتی را خواهید داشت.

2- در Outlook یا Live: وارد صندوق پستی ایمیل خود شوید و Inbox را انتخاب کنید. اکنون ایمیل موردنظر خود را بازکنید. سپس از منوی Actions بر روی View message source کلیک کنید.

3- در Yahoo Mail: وارد صندوق پستی ایمیل خود شوید و Inbox را انتخاب کنید. اکنون ایمیل موردنظر خود را بازکنید. سپس از منوی More بر روی View Full Header کلیک کنید.
 

1398-09-23 09:52:17
0
1:43
وب سایت اندروید پیت نوشت:

امروزه همه افراد به‌نوعی نگران امنیت خود در فضای مجازی هستند.هرچه به‌مرورزمان تجربه افراد در کار با نرم‌افزارها و انجام کارها به‌صورت مجازی