رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

آنتی ویروس های مناسب و اورجینال

1399-02-08 08:19:47
0
2:36

گرو‌گان‌گیری نوعی جدید از بد افزارها به شمار می روند. این نرم افزار ها بیشتر به صورت ویروس یاب ‌های قلابی ظاهر می‌شوند

1398-09-24 10:58:47
0
2:17

به طور کلی،ویروس رایانه‌ای یا کرم یک برنامه خود تکراری است که قادر به پخش شدن از طریق ایمیل یا وارد کردن نسخه‌های

اسپم یا هرزنامه چیه و چرا بعضی از ایمیل‌های دریافتی، در پوشه‌ی اسپم ذخیره می‌شوند؟ در مواجهه با این‌گونه هرزنامه‌ها باید چه کاری انجام دهیم؟

اسپم یا هرزنامه، ایمیل‌های تبلیغاتی ناخواسته‌ و بیهوده‌ای هستند که بسیار آزار دهنده هستند. این پیام‌های الکترونیکی علاوه بر مزاحمت، می‌توانند امنیت سیستم‌ها را نیز به خطر بیندازند.

درمواجهه با اسپم‌ها باید نکات مهمی که در ادامه آورده شده را رعایت کرد تا گوشی هوشمند و رایانه شخصی به بدافزار و ویروس آلوده نشوند:

1- هرگز وعده‌هایی که از طریق اسپم و از طرف افراد ناشناس دریافت می‌کنید، باور نکنید و فایل پیوست ایمیل‌های ناشناس را باز نکنید.

2- سعی کنید اطلاعات خود را در زمینۀ تشخیص کلاهبرداری‌‌های رایج اینترنتی افزایش دهید. 

3- از یک فیلتر ایمیل استفاده کنید؛ اطمینان پیدا کنید که در کامپیو‌تر شما ابزاری که هرزنامه‌ها را از ایمیل اصلی جدا و به پوشۀ ایمیل‌های ناخواسته ارسال می‌کند، وجود دارد.

4- از دو آدرس ایمیل استفاده کنید؛ از اولی برای پیغام‌های خصوصی و از دومی برای خرید اینترنتی، خبرنامه‌ها، چت روم و دیگر سرویس‌های موجود، استفاده کنید.

5- از آدرس ایمیل دیگری استفاده کنید که با آن ایمیل‌های مورد نیاز را به ایمیل دائمی و اصلی خود بفرستید تا در صورت دریافت اسپم، آن را (بدون هیچ اثری روی آدرس ایمیل اصلی)، حذف کنید.

6- حتماً سیاست‌های حفظ حریم خصوصی و ملاحظات را چک کنید: قبل از ارسال ایمیل به یک وب سایت، سیاست‌های حفظ حریم خصوصی آن را بررسی کنید؛ زیرا بعضی شرکت‌ها در سیاست‌های خود این اجاره را دارند تا ایمیل شما را به دیگران بفروشند.

7- آدرس ایمیلی منحصر به فرد انتخاب کنید انتخاب آدرس ایمیل می‌تواند روی تعداد اسپم‌هایی که دریافت می‌کنید، اثر بگذارد.

8- سعی کنید، ایمیل‌‌هایتان را در مقابل دید عموم قرار ندهید. برای مثال در پیام‌های وبلاگ‌ها، در چت روم، شبکه‌های اجتماعی یا دیگر فضاهایی که به صورت عمومی است، آدرس ایمیل خود را در معرض نمایش نگذارید، زیرا فرستندگان اسپم، از اینترنت برای بدست آوردن ایمیل ها استفاده می‌کنند.

آیا روشی وجود دارد ویروس هایی را که آنتی ویروس آن را در سیستم کامپیوتر ما شناسایی نکرده، تشخیص دهیم؟

 ساختار برخی ویروس ها به گونه ای است که امکان اسکن و تشخیص آن توسط آنتی ویروس وجود ندارد و یا آنکه ویروس با تشخیص نصب بودن آنتی ویروس بروی سیستمتان عملکرد آن را دچار اختلال می کند و مانع از این می شود که شما بتوانید از آنتی ویروس خود برای اسکن کامپیوتر استفاده کنید
اولین قدم برای اسکن کردن کامپیوترتان نمایش فایل‌های مخفی در کامپیوتر می باشد.
فرایند کار:
ابتدا وارد قسمت  My Computer شوید و بر بروی منوی Tools کلیک کنید و از منوی حاصل بروی عبارت Folder Options کلیک کنید. سپس بروی برگه View کلیک کنید و در این برگه تیک کنار عبارت های Show Hidden Files and Folders را فعال کنید و تیک کنار عبارت Hide Extensions For Known File Types را بردارید  و سپس OK نمایید.
یا اینک از طریق مسیر C:/Windows/system32 به پوشه System32 مراجعه کنید. پس از ورود به پوشه system32 بروی منوی View کلیک کنید و از منوی حاصل عبارت Details را انتخاب کنید.
حال در پوشه system32 بروی جدا کننده Date Modified کلیک کنید و آنرا به سمت راست بکشید به طوری که تاریخ تمامی فایل ها یه طور کامل نمایش داده شود.
فایل‌های نمایش داده شده در پوشه system32 فایل‌های سیستمی مربوط به ویندوز می باشد که اکثرا با پسوند dll می باشد و این بخش معمولا مورد هدف ویروس ها و Spyware قرار می گیرد و خود را در بین این فایل ها مخفی می کنند.
اکثر  فایلهای قرار گرفته در این بخش دارای یک زمان مشخص می باشد و این زمانها معرف این می باشد که مایکروسافت در این تاریج برنامه مربوط به فایل مورد نظر را به پایان رسانیده است و در واقع این زمان ها هیچ ربطی به زمان نصب ویندوز ندارد. حال اگر ویروس و یا spyware به این بخش حمله کند زمان آن با زمان فایل‌های سیستمی موجود در پوشه system32 مطابقت ندارد و زمانی جدید تر از زمان مربوط به فایلهای سیستمی ویندوز خواهد بود و به راحتی از طریق مشاهده زمان های قرار گرفته در Date Modified قابل تشخیص می باشد.
 نکته بسیار مهم : باید توجه شود این است که نصب یک سخت‌افزار جدید و یا یک نرم‌افزار خاص می‌تواند فایلی را در این بخش کپی کند که زمان آن بازمان فایل‌های سیستم مطابق ندارد.
پس برای اینکه فایلی را در این بخش به‌اشتباه پاک نکنید روشی را مطرح می‌کنیم که این اشتباه رخ ندهد:
اگر میان فایل‌های واقع در پوشه system32 به فایلی برخورد کردید که تاریخ آن با تاریخ فایل‌های سیستمی ویندوز مطابقت ندارد، بروی این فایل کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب نمایید. سپس در پنجره Properties بروی برگه Version کلیک کنید و در این برگه نام کمپانی و ورژن فایل موردنظر را مطالعه کنید.
اگر اطلاعات این فایل شامل نام کمپانی و خیلی اطلاعات دیگر برایتان آشنا نبود، نام فایل موردنظر را در موتور جستجوگر گوگل تایپ کنید و اگر در نتایج جستجو به این اشاره‌شده بود که این فایل ویروس است حتماً آن را پاک‌کنید. ولی اگر در نتایج جستجو به آلوده بودن این فایل اشاره نشده بود این فایل احتمالاً به‌واسطه یک سخت‌افزار و یا نرم‌افزار به وجود آمده است.

1398-06-05 07:30:27
0
4:55
اخبار فناوری

انواع ویروس رایانه یا بدافزار بسیارند. برخی خطرناک نیستند اما برخی از آنها میتوانند برای امنیت و حساب بانکی شما واقعاً کشنده باشند

1398-02-31 10:01:29
0
1:35
مراقب باشید

از ماه آگوست گذشته تاکنون بدافزاری با عنوانrietspoofشناخته شده،تحت رصد محققان آنتی ویروس avest قرار داشته است.از قرار معلوم محققان به این بدافزار