رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

آنتی ویروس اورجینال

چگونه می‌توان امنیت اطلاعات را ‌هنگام جستجو در اینترنت حفظ کرد؟

1. اطلاعات خود را رمزگذاری کنید.
رمزگذاری می‌تواند یک روش ساده برای محافظت از داده‌های شما باشد. شما می‌توانید فایل‌ها را بر روی درایو خود رمزگذاری کنید تا در صورت هک شدن سیستم، هیچ کس نتواند به راحتی به هر آنچه در آنجا ذخیره کرده‌اید دسترسی پیدا کند.

2. داده‌های خصوصی را که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید محدود کنید.
یک روش هوشمند برای ایمن ماندن در فضای آنلاین، محدود کردن جزئیات شخصی در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر و غیره است. به اشتراک گذاشتن بیش از حد اطلاعات شخصی در این وب‌سایت‌ها، دستیابی به اطلاعات را برای هکرها بسیار آسان می‌کند و آنها را قادر می‌سازد تا هویت شما را بدزدند یا از داده‌های مالی شما سو‌استفاده کنند.

3. از حالت ناشناس (Incognito) مرورگر استفاده کنید.
اگر دوست ندارید تاریخچه جستجو، داده‌های موقت یا کوکی‌های شما توسط کامپیوتر ذخیره شود، از حالت ناشناس (Incognito) مرورگر استفاده کنید. هنگامی‌که با این حالت در اینترنت جستجو می‌کنید، هیچ کس نمی‌تواند تاریخچه جستجوی شما را از دستگاه شما ردیابی کند.

4 . از برنامه آنتی ویروس استفاده کنید.
همیشه از یک برنامه آنتی‌ویروس در همه دستگاه‌های خود استفاده کنید. این برنامه مانع از آن می‌شود که هکرها مخفیانه دستگاه شما را در اختیار بگیرند، جزئیات محرمانه و مالی شما را مشاهده کنند و موقعیت شما را کنترل کنند.

5.  حساب‌های خود را ایمن کنید.
وقتی نوبت به امنیت اطلاعات محرمانه شما می‌رسد، یکی از بهترین راهکارها این است که اطمینان حاصل کنید هیچ کس به جز خودتان به راحتی به حساب‌های مختلف شما دسترسی پیدا نمی‌کند، از صفحات اجتماعی گرفته تا ایمیل‌ها، حساب‌های کاربری در سایت‌های فروشگاهی و...

6. از کلاهبرداری آگاه باشید.
حملات فیشینگ یکی از راه‌هایی است که در آن مجرمان اینترنتی می‌توانند به امنیت اطلاعات شما در اینترنت آسیب برسانند. کلاهبرداران سعی می‌کنند با استفاده از فیشینگ، شما را در اشتراک اطلاعات مفید بانکی یا خصوصی گول بزنند. آنها این کار را اغلب با ارسال ایمیل‌های جعلی انجام می‌دهند که ادعا می‌شود از سمت بانک‌های قانونی و سایر شرکت‌های مالی آمده است. این ایمیل‌‌ها گاهی از شما می‌خواهند که سریعاً روی لینکی کلیک کنید و اطلاعات بانکی خود را تأیید کنید که از غیرفعال شدن حساب‌های خود جلوگیری کنید.

چگونه می‌توان آنتی‌ویروس ویندوز 10 (Windows Defender) را فعال کرد؟

برای فعال سازی آنتی ویروس مربوط به سیستم عامل ویندوز 10 ابتدار روی Start ، سپس Settings و Update & Security کلیک کنید . بر روی Windows Defender کلیک کنید و اطمینان حاصل کنید که سه تنظیم زیر فعال هستند :

Real-time protection, Cloud-based protection و Automatic sample submission

1399-10-27 18:37:13
0
اخبار فناوری

نویسندگان بدافزار همچنان از ترفندهای COVID-19 برای حملات استفاده می‌کنند.

1399-08-29 08:00:00
0

در این مطلب به معرفی 10 برنامه از بهترین اپیکیشن‌های رایگان اندرویدی جهت کشف نرم افزارهای جاسوسی می‌پردازیم

1399-07-09 11:30:26
0
رئیس پلیس فتا استان کرمان:

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: مجرمان سایبری با طراحی بدافزارها و یا ارسال لینک‌های مخرب برای کاربران به دنبال سرقت اطلاعات مهم و

1399-05-09 08:00:00
0

چگونه از اندروید در برابر بدافزار محافظت کنیم؟

برای دفاع از خود در برابر بدافزارها می‌توانید از یک برنامه آنتی ویروس خوب و قدرتمند استفاده کنید و حتما برای دانلود و نصب برنامه‌های کاربردی اندروید، از اپلیکیشن‌های معتبر و سایت‌های مرجعی که این اپلیکیشن‌ها را ارائه می‌دهند استفاده کنید چرا که مورد بررسی و تایید قرار گرفته و مطمئن‌تر هستند.