رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اغفال و فریب

1400-02-22 08:40:24
0
پلیس فتا زنجان:

رئیس پلیس فتا استان زنجان از شناسایی و دستگیری فیشینگ‌کاران حرفه‌ای سایت دیوار خبر داد و گفت: این کلاهبرداران با ارسال لینک‌های جعلی

1400-02-07 14:14:25
0
رئیس پلیس فتا استان مازندران خبر داد:

رئیس پلیس فتا استان مازندران از شناسایی دستگیری فردي در پوشش ویزتوری تاکسی‌های اینترنتی كه با فعال كردن رمز دوم حساب رانندهای متقاضی

کلاه برداری از شهروندان با سوء استفاده از اطلاعات شخصی و اعتماد مخاطبان

کلاه‌برداران با سوءاستفاده از غفلت و اعتماد بی‌جای کاربران، به سراغ کاربران می‌روند که آگاهی و سواد کافی نداشته و نهایتاً از شهروندان کلاه‌برداری می‌کنند.
شهروندان برای حفظ اطلاعات و بالا بردن سطح امنیت خود در فضای مجازی  می‌بایست هوشیار باشند و اطلاعات مهم خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذارند.
کاربران به تماس‌های مشکوک و پیام‌های ناشناس پاسخ ندهند و بدون اطمینان از هویت افراد و هدف آنان، پاسخگوی خواسته های های آنان نباشند.
 

کلاهبرداری از بیش از 25 شهروند با سوء استفاده از اطلاعات شخصی

فردی که با اکانت جعلی در فضای مجازی از برخی افراد درسطح کشور کلاهبرداری می کرد توسط پلیس فتا استان گلستان شناسایی و دستگیر شد.

1399-07-09 12:57:04
0
در گلستان اتفاق افتاد:

رئیس پلیس فتا استان گلستان از کشف یک پرونده کلاهبرداری رایانه ای 400 میلیون ریالی و دستگیری متهمی خبر داد که با تبلیغات

شهروندان مراقب کلاهبرداری پیامکی و تلفنی باشند.

سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو رئیس پلیس فتا زنجان در مصاحبه با مجری صدا و سیمای مرکز استان در خصوص" خریدهای اینترنتی و کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک و تماس تلفنی با ترفند برنده شدن در قرعه کشی‌های مختلف" مطالبی ارائه نمودند، شهروندان و کاربران برای پیشگیری از آسیب و تهدیدات در این حوزه به توصیه‌های رئیس پلیس فتا زنجان در این ویدئوکست توجه نمایند.

1399-05-30 08:31:51
0
اخبار فناوری

ثبت اطلاعات نادرست، پنهان کردن اطلاعات، Deep Fake یا همان جعل پیشرفته، فریب‌ رایانه‌ای و دسترسی‌های خارجی، همگی منجر به از بین رفتن