رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

امنیت وای فای

۱۳۹۸-۰۹-۲۶ ۰۷:۲۰:۵۹
۰
۱۳۹۸-۰۸-۱۹ ۱۳:۴۵:۲۱
۰
۰:۳۹
دور افتادن از محدوده Wi-Fi بدترین حالت است، و هنگامی که در نقاط مرده خانه قرار می‌گیرید باعث ناراحتی می‌شوید. امروز، آن نقاط ادامه ...

چگونه با کامپیوتر شخصی سایر دستگاه‌های ناشناس را از شبکه وای‌فای خود اخراج کنید

در این روش شما از طریق کامپیوتر شخصی خود و با استفاده از یک ابزار کاربردی و مفید تمام دستگاه‌های متصل به شبکه وای‌فای خود را شناسایی کرده و بعد از آن امکان اتصال بعضی از دستگاه‌های انتخاب شده را به شبکه مسدود می‌کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱. ابتدا نرم افزار wifiguard را دانلود کرده و روی سیستم عامل ویندوز نصب کنید

1_186.png

مرحله ۲. حالا شما باید آدرس مک تمام دستگاه‌هایی که در حال حاضر به شبکه وای‌فای شما متصل شده‌اند را به دست آورید. برای این منظور به منوی File رفته و Settings را انتخاب کنید.

2_158.png

مرحله ۳. حالا از بخش network adapter کارت شبکه وای‌فای خود (همان کارتی که در حال حاضر به آن متصل هستید) را انتخاب کنید. آدرس آی‌پی آن معمولا شبیه به ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است.

3_126.png

مرحله ۴. حالا باید شروع به اسکن دستگاه‌ها کرده و فهرستی از تمام دستگاه‌های متصل به این شبکه را به همراه آدرس مک آنها به دست آورید.

4_113.png

مرحله ۵. حالا به بخش تنظیمات شبکه بی‌سیم روتر خود رفته و گزینه فیلتر شبکه از طریق MAC را فعال کنید و تنها آدرس مک دستگاه‌هایی را که مایلید به شبکه وای‌فای شما متصل شوند به تنظیمات روتر اضافه کنید.

5_90.png

مرحله ۶. حالا تنها دستگاه‌هایی می‌توانند به شبکه شما متصل شوند که اطلاعات آدرس مک آنها در فهرست  MAC filter روتر شما موجود است.

 

۱۳۹۸-۰۷-۱۵ ۱۳:۵۶:۳۲
۰
از زمانى که اینترنت وارد فضاى زندگى انسان شده تا به امروز، على رغم تمام محاسن و مزایاى آن، یکسرى دغدغه­‌ها و نگرانی‌هایی را بر خانواده­ ها تحمیل نموده است. موضوعی كه در تمام جوامع موضوعیت داشته و محدود به جامعه­ و یا اقلیتی خاص نمی‌­شود. به دلیل ویژگی­‌های خاص فضای مجازی و نو بودن این پدیده، بسیاری از کاربران توان كافی برای شناخت دقیق این فضا و كار

امنیت شبکه Wi-Fi خود را بالا ببرید

باتوجه به اهمیت حفظ امنیت شبکه‌هاى واى فاى (Wi-Fi)، مى‌بایست همواره راهکارهایى را براى ارتقا و ایمن نمودن این شبکه‌ها بکار برد. در این ویدئو به برخى از این نکات امنیتى اشاره شده است.

۱۳۹۸-۰۷-۰۸ ۱۳:۵۲:۰۵
۰
۴:۴۱

از چه طریقی می‌توان متوجه شد که شخصی به وای‌فای من دسترسی دارد و مانع هک وای‌فای شوم؟

۱.از نرم‌افزار‌های مدیریت وای‌فای بر روی تلفن‌هوشمند و کامپیوتر شخصی‌تان استفاده کنید. این دسته از برنامه‌ها تعداد دستگاه‌هایی را که به مودم متصل هستند به نمایش می‌گذارند و شما به راحتی می‌توانید به این موضوع پی ببرید که آیا شخص دیگری از اینترنت استفاده می‌کند یا خیر.
۲.نرم‌افزار‌های مدیریت مصرف داده را نصب کنید. از زمانی که بسته و یا حجم اینترنت خود را تمدید می‌کنید، توسط برنامه‌های مدیریت داده تا زمان به پایان رسیدن حجم، میزان داده مصرفی شما محاسبه می‌گردد. اگر این مقدار اندازه‌گیری شده با حجم خریداری شده یکسان نباشد، بدون شک اینترنت شما توسط شخص دیگری در حال مصرف است.
۳.تا جایی که می‌توانید از رمز‌های طولانی با عبارت، عدد و علامت‌های مجاز استفاده کنید. این مورد تنها برای جلوگیری از توانایی حدس زدن رمز شما توسط دیگران بوده و مطمئن باشید هر رمزی هم که بگذارید، نرم‌افزار‌های هک وای‌فای به راحتی قادر به بازگشایی آن خواهند بود.
۴.نرم‌افزارهایی که وای‌فای را هک می‌کنند، از طریق سیستم رمزگذاری WPS به شبکه دست پیدا می‌کنند. اولین کار این است که مطمئن باشید شبکه شما از این سیستم رمزگذاری استفاده نمی‌کند. برای عوض کردن این مورد به راحتی وارد تنطیمات مودم شده و از بخش رمزگذاری WPA2-PSK را انتخاب کنید. این سیستم تا به امروز امن‌تر از سایرین بوده است. البته این را هم باید گفت که امکان نفوذ به WPA2-PSK هم وجود خواهد داشت اما ضریب امنیتی بالاتر آن مقاومت بیشتری در برابر نفوذ دارد.
۵.وای‌فای را محدود کنید. این عمل به این صورت انجام می‌گیرد که شما دسترسی وای‌فای را برای تعداد خاصی از دستگاه‌های مختلف تعریف می‌کنید. در این حالت شبکه مودم شما تنها در دستگاه‌هایی که شما برایش تعریف کرده‌اید نمایان خواهد شد. این روش با نام Wireless MACAddress filter شناخته می‌شود و در حال حاضر از بهترین گزینه‌های موجود برای جلوگیری از هک شدن است.

منبع:

http:‎//jamejamonline.ir/click/2552614202727142033

۱۳۹۸-۰۵-۱۴ ۰۹:۰۷:۳۴
۰
۳:۱۲
اخبار فناوری
در یک مطالعه جدید توسط محققان Matty Vanhoef و Eyal Ronen پنج آسیب‌پذیری که در مجموع به نام Dragonblood نام گذاری شده ، ادامه ...