رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

تکنولوژی OTP

1399-04-17 14:28:39
0
رئیس پلیس فتا استان بوشهر:

رئیس پلیس فتا استان بوشهر در خصوص خریدهای آنلاین هشدار داد و گفت: با توجه به موج دوم انتشار ویروس کرونا‌ و افزایش

انیمیشن آموزشی پلیس فتا در مورد ضرورت فعالسازی نرم‌افزار رمز دوم یکبار مصرف (OTP)

پلیس فتا ناجا هشدار داد : شهروندان جهت فعالسازی و دریافت فایل نرم افزار رمز یک بار مصرف حتماً به سایت اصلی بانکی که حساب آنها در آن ایجاد شده مراجعه کنند و از باز کردن لینک‌های شبا که در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان فضای مجازی تبلیغ می‌شود، خودداری کنند، در ادامه توصیه‌های پیشگیرانه پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا)ناجا را در قالب موشن گرافیک می‌شنویم و می‌بینیم.

رمز دوم یک‌بارمصرف آیا تأثیر در کاهش کلاهبرداری دارد؟

رمز دوم پویا یا یک‌بارمصرف، امنیت تراکنش‌های مالی را در فضای مجازی افزایش می‌دهد. در حالت قبل اگر یک سارق می‌توانست شماره کارت، رمز دوم و CVV2 را به دست بیاورد، می‌توانست به همه‌ی موجودی شما دسترسی داشته باشد. اما با رمزیکبارمصرف سارقان باید هم اطلاعات کارت شما را داشته باشند و هم سیم‌کارت را به دست بیاورند که دشوارتر است.

1398-09-30 15:36:12
0
1:55
فتا بوشهر گفت :

رئیس پلیس فتا استان بوشهر، با بیان اینکه ناآگاهی کاربران عامل افزایش فیشینگ است، گفت: مردم با فعالسازی رمز دوم یک‌بار مصرف از

1398-09-20 11:02:29
0
1:35
فتا بوشهر :

رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری متهمی که با ایجاد سه درگاه اینترنتی جعلی ، به اطلاعات حساب ۴۰۰ نفر دسترسی پیدا

1398-09-14 09:02:14
0
2:25
رییس پلیس فتا استان البرز :

رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: استفاده رمزهای یکبارمصرف به‌جای رمز ثابت از بهترین شیوه های کاهش برداشت‌های غیر مجاز از حساب‌های شخصی

1398-09-12 08:13:19
0
2:26
پلیس فتا استان گلستان؛

رئیس پلیس فتا گلستان گفت: شگرد فیشینگ عامل شکل‌گیری درصد بالایی از جرائم سایبری در کشور است، به همین خاطر استفاده از رمز

1398-09-04 13:46:52
0
0:56

تصور کنید هکرها رمز عبور یکی از حساب‌های مهم شمارا متوجه شده است،چه چیزی می‌تواند مانعی بین از دست رفتن اطلاعات شما و

استفاده از احراز هویت دو عاملی باعث بالا رفتن امنیت ایمیل می شود؟

تصور کنید هکرها رمز عبور یکی از حساب‌های مهم شمارا متوجه شده است،چه چیزی می‌تواند مانعی بین از دست رفتن اطلاعات شما و سوءاستفاده‌های احتمالی و هکرها باشد.
احراز هویت دوعاملی (Two-factor authentication) یک ویژگی ساده است که از شما چیزی بیشتر از تنها یک رمز عبور می‌خواهد.

 مطمئناً شما بارها از احراز هویت دوعاملی در زندگی خود استفاده کرده‌اید؛ مثلاً هنگامی بعد از واردکردن رمز گوشی خود از اسکن اثرانگشت و اسکن شبکیه چشمتان برای ورود استفاده می‌کنید.

بسته به سرویسی که از آن استفاده می‌کنید، در صورت محیا بودن احراز هویت دوعاملی، به‌طورمعمول شما حداقل نیاز به یکی از این موارد رادارید: راه تماس تلفنی و یا ارسال پیامک، آدرس ایمیل، نرم‌افزار و یا سخت‌افزار تولید توکن.

مزیت استفاده از نرم‌افزار نسبت به پیامک، تماس تلفنی و ایمیل این است که دیگر نیازی به اتصال به شبکه‌ی مخابراتی و اینترنت نیست و تنها با باز کردن نرم‌افزار، می‌توانید رمز موقت خود برای ورود را دریافت کنید. بعلاوه احتمال شنود پیامک و سوءاستفاده از رمز‌های ورود محتمل است.

یادتان باشد امنیت مطلق نیست.
 

هویت دو عاملی7.62 کیلوبایت
1398-08-23 10:52:31
0

رمز پویا یا یک‌بار مصرف TP: One Time Password) ) یکی از سازوکارهای امنیتی است که هنگام استفاده از نرم‌افزارهای بانکی (شامل: ورود به اینترنت بانک، انجام و تایید تراکنش و ...) و پرداخت‌های اینترنتی توسط کارت (شامل: خریدهای اینترنتی، پرداخت قبوض و انتقال‌وجه از طریق موبایل بانک یا اینترنت بانک) استفاده می‌شود.