رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اشتراک اطلاعات

توصیه‌های اینترنتی که والدین باید به فرزاندن خود بیاموزند؟

 04_56.jpg

۱- هرگز اطلاعات خصوصی و شخصی خودتان را در اینترنت منتشر نکنید این اطلاعات می‌تواند در برخی موارد شامل نام خانوادگی، شماره تلفن، آدرس و... باشد.

۲- مراقب باشید هر پستی که منتشر می‌کنید بعداً علیه شما استفاده نشود چیزی نکنید که بعداً پشیمان شوید.

۳- عادت کنید هنگامی که از حساب‌های آنلاین خودتان مثلاً شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنید sign out کنید.

۴- مطمئن شوید که حتماً روی کامپیوتر، موبایل یا تبلت‌تان آنتی ویروس و ضد بدافزار به روز و مطمئن نصب شده است

۵- مطمئن شوید که تنظیمات امنیتی روی کامپیوتر، موبایل یا تبلت‌تان انجام شده است

۶- هرگز با شخصی که در اینترنت صحبت کرده‌اید در دنیای واقعی قرار ملاقات نگذارید.

۷- قبل از دانلود فایل، آن را با والدین خود بررسی کنید مطمئن شوید که فایل آلوده مورد نظر به بدافزار نیست.

 

بهترین راهکار برای مراقبت از اطلاعات مهم چیست ؟

پشتیبان‌گیری دائم از اطلاعات هارد دیسک در فواصل زمانی مشخص است. برای این کار می‌توانید از خدمات دهندگان پشتیبان‌گیری ابری استفاده کنید یا یک هارد دیسک پشتیبان در مکان امنی از خانه داشته باشید. همچنین باید مراقب جریان برق ناگهانی و فرمت شدن تصادفی داده‌ها باشید. قبل از انجام تمامی این کارها باید از آسیب دیدن داده‌های مهم خود جلوگیری کنید.

۱۳۹۸-۰۹-۰۲ ۰۸:۴۰:۲۵
۰
۲:۳۲
اخبار فناوری اطلاعات

روسیه رسماً قانونی را تصویب کرده‌ است که فروش تجهیزات الکترونیکی را که نرم‌افزار روسی در آن نصب نشده ممنوع کرده ‌است.

۱۳۹۸-۰۸-۱۱ ۱۰:۳۵:۴۹
۰
۰:۴۷

اگر از رایانه‌های شخصی Windows ، Mac و Linux استفاده می‌کنید، باید بلافاصله نرم افزار مرورگر خود را به جدید ترین نسخه Google

۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۱۰:۳۹:۲۰
۰
۱:۳۲
فتا لرستان

رئیس پلیس فتا استان لرستان از دستگیری شخصی خبر داد که از حساب پدرش بصورت غیر مجاز اقدام به خرید اینترنتی می کرد.

۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۱۰:۲۳:۳۳
۰
۴:۴۷
مطالب آموزشی

۷۶ درصد افراد بزرگسال در آمریکا از شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و غیره استفاده می‌نمایند. از سال ۲۰۰۸ تا ژوئیه سال

۱۳۹۸-۰۵-۲۳ ۰۹:۱۰:۴۰
۰
۲:۵۷
اخبار فناوری

رسانه‌های اجتماعی درعصر جدیدی از مسئولیت‌پذیری به سر می‌برند. دورانی که در آن مردم عادی به‌خود جرات می‌دهند تا دنیای اطراف خود را

۱۳۹۸-۰۵-۱۵ ۱۲:۰۴:۳۶
۰
۳:۱۵
بلفینگ کامپیوتر خبر داد:

فروشگاه اینترنتی کافه پرس که یک فروشگاه اینترنتی آنلاین مستقر در کنتاکی آمریکا اخیراً مورد هدف مجرمین و هکرها قرارگرفته و اطلاعات شخصی

راهکارهای اساسی درجهت راهنمایی کردن جوانان برای ورود به شبکه‌های اجتماعی چیست؟

 010_1.jpg

۱. بالا بردن سطح اطلاعات خود از شبکه‌های اجتماعی:
اگر شما از این محیط‌ها بی‌خبر باشیم از خطرات این سرویس‌ها آگاهی نخواهیم داشت و نمی‌توانیم در خصوص خطرات آنها به فرزندان خود هشدار دهیم.

 ۲. تعیین سن مجاز برای عضویت در شبکه‌های اجتماعی:
براساس قوانین جهانی حداقل سن برای عضویت در اکثر شبکه‌های اجتماعی ۱۳ سال یا بیشتر است، البته این تصمیم شماست که فرزندان شما از چه سنی مجاز به استفاده از شبکه‌های اجتماعی هستند. دقت کنید که توصیه نمی‌شود بعد از این سن، از حضور نوجوانان در شبکه‌های اجتماعی منع شود. چرا که گسترش شبکه‌های اجتماعی در میان دوستانشان این خطر را ایجاد می‌کند که به طور مخفیانه و دور از چشم شما اقدام به ایجاد پروفایل خود کنند. از این رو بهتر است که شما در کنار آنها باشید و استفاده صحیح از این شبکه‌های اجتماعی را به آنها یاد بدهید.

 ۳. گفتگو با فرزندان و نوجوانان در مورد خطرات و نتایج استفاده نادرست از شبکه‌های اجتماعی:
بسیاری از کودکان عواقب استفاده از شبکه‌های اجتماعی را نمی‌دانند و آنها تمایل دارند در دسترس بودن اطلاعات خود توسط دیگران را نادیده بگیرند و به راحتی از قابل دید بودن فعالیت آنلاین خود توسط دیگران چشم پوشی می‌کنند.از سمت دیگر متاسفانه اغلب والدین فراموش می‌کنند که در مورد تحت تأثیر قرار گرفتن آینده فرزندان خود توسط عکس‌ها، کامنت ها و فعالیت‌های اجتماعی صحبت کنند.

والدین باید شرایطی که باعث آسیب دیدن فرزندان می‌شود را به آنها شرح دهند، صحبت با فرزند در مورد نشانه‌های خطرناک شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود که آنها حتی قبل از به اشتراک گذاشتن عکس و یا موقیعت خود با دیگران به عواقب آن فکر کنند.

 ۴. انتخاب بهترین مکان خانه برای رایانه:
و اما اگر وسیله استفاده از شبکه‌های مجازی، رایانه می‌باشد، این وسیله باید در فضای باز خانه قرار داشته باشد، بطوری که نمایشگر آن برای مابقی افراد خانواده قابل دیدن باشد. سعی کنید به جای قرار دادن رایانه در اتاق فرزندتان آن را در فضای باز خانه قرار دهید. با اجرای این کار به راحتی می‌توانید فرزند خود را تحت نظر داشته باشید.

 ۵. تعیین دستورالعمل (قوانین) استفاد از شبکه‌های اجتماعی:
هر خانه‌ای دارای قانون است، پس برای حد و حدود فعالیت‌های فرزندان خود در شبکه‌های اجتماعی، دستورالعمل تنظیم کنید. برای القاء عادت‌های مثبت در نحوه استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌توانید قوانینی برای فرزند خود وضع کنید.

 برای مثال در طول یک هفته یک محدوده زمانی مشخصی را برای صرف کردن در شبکه‌های اجتماعی مشخص کنید. همچنین می‌توانید برای تمرین در یک زمان مشخص به همراه فرزند خود در این شبکه‌های اجتماعی به فعالیت بپردازید.

 ۶.  بررسی تنظیمات خصوصی پروفایل فرزندان در شبکه‌های اجتماعی:
و اما آخرین راه کار، تنظیمات حریم خصوصی (Privacy) در شبکه‌های اجتماعی مهم است و بهتر این است که دسترسی به حریم خصوصی را محدود کنیم. شبکه‌های اجتماعی دائم در حال تغییر و تحول در سایت‌ها و اپلیکیشن های خود هستند پس شما باید از امنیت پروفایل فرزند خود، اطمینان حاصل پیدا کنید