رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

افزایش امنیت

1398-11-28 10:59:18
0
1:16
بازدید سردار مجید از فتا کرمان:

رئیس پلیس فتا کشور در حاشیه بازدید از پلیس فتا کرمان ، ضمن بیان این که پلیس فتا در نوک پیکان پویایی و

1398-10-22 10:08:22
0
1:43
رئیس پلیس فتا کرمان گفت:

رئیس پلیس فتا کرمان، از اجاره دادن کارت بانکی، شماره حساب و درگاه بانکی از سوی مجرمان سایبری خبر داد و به شهروندان

1398-09-20 07:16:26
0
5:15
مطلب آموزشی

ویندوز 10 در مقایسه با سیستم‌عامل‌های پیش از خود سریع‌تر است، اما با انجام یکسری کارها و بهینه‌سازی عملکردها سرعت ویندوز 10 بازهم

اینترنت‌ ملی (شبکه ملی اطلاعات) چیست؟

شبکه ملی اطلاعات درسال 1384 با نام «شبکه ملی اینترنت» در دستور کار مجلس قرار گرفت ولی به دلایلی هنورمحقق نشده است.
شبکه ملی اطلاعات، مسیر تحقق انقلاب اسلامی و اولین مرحله تعریف حاکمیت جمهوری اسلامی ایران و گام نخست برای رسیدن به استقلال در فضای مجازی و حرکت به‌سوی تمدن بزرگ اسلامی است. در یک جمله شبکه ملی اطلاعات یعنی: «اینترنت» باید توأمان، «سالم، سریع، امن و ارزان» باشد.

10100_0.jpg

 فواید شبکه ملی اطلاعات:

ارائه خدمات الکترونیک در بستر شبکه ملی اطلاعات:

ارائه خدمات دولت الکترونیک مانند آموزش، بهداشت و درمان و یا حتی مصاحبه‌های اینترنتی از جمله مزیت‌های اینترنت داخلی به شمار می‌رود.

افزایش سرعت اینترنت:

 حتما می‌دانید اینترنت داخلی موجب افزایش سرعت اینترنت می‌شود. در همین ارتباط خوب است بدانید که کره جنوبی پرسرعت‌ترین اینترنت جهان را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.اینترنت ملی یکی از دلایل اصلی سرعت پیشرفته اینترنت در این کشور است. گفتنی است، که کره جنوبی از نظر آمادگی الکترونیک و پهنای باند رتبه نخست را در دنیا دارد.

استقلال:

با عملیاتی شدن طرح اینترنت داخلی در ایران، حتی در صورتی که اینترنت در فضای جهانی به هر دلیلی با مشکل مواجه شود، کاربران در داخل کشور می‌توانند از شبکه ملی استفاده کنند و نیاز خود را بر طرف نمایند. به این ترتیب، وابستگی به منابع خارجی اینترنت از بین می‌رود و استقلال در این زمینه برای کشور به دست می‌آید.

ارزان تر شدن اینترنت:

یکی دیگر از فواید شبکه مورد بحث این است که منجر به کاهش هزینه اینترنت خواهد شد. بنابراین، یکی از جنبه‌های مهم این طرح، بعد اقتصادی آن است که به نفع دولت و مردم است. به عبارت دیگر، اینکه دیتاهای پرطرفدار مستقیما بر روی شبکه داخلی به گردش در آید و یک بار به خارج و داخل کشور برنگردد.

قدرتمندی در برابر سایر کشورها:

بسیار ضروری است که در راستای عملیاتی شدن این طرح گام برداریم و به قدرتمندی هر چه بیشتر خودمان کمک کنیم.

امنیت اطلاعات کاربران:

با توجه به اقدامات خرابکارانه گسترده توسط دولت‌های متخاصم علیه جمهوری اسلامی ایران در حوزه سایبری، اینترنت داخلی بستری ایجاد می‌کند که بتوان جلوی این خرابکاری‌ها را تا حد زیادی گرفت. به این ترتیب، درخواست‌هایی که از خارج کشور فرستاده می‌شوند از طریق یک درگاه مشخص وارد می‌شوند و قابل کنترل و مسدود کردن خواهند بود. به این ترتیب، می‌توانیم امنیت اطلاعات کاربران را تضمین نماییم و فضای امن تری را برای آنان به وجود بیاوریم.

 

1397-06-25 13:32:01
0
1:29
کارشناس پلیس فتای استان البرز تاکید کرد:

کارشناس تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان البرز انتخاب گذر واژه‌های امن را در فضای مجازی از ضروریات دانست و

1393-12-18 11:52:20
0

سرپرست اداره پیشگیری از جرایم سایبری ناجا با اشاره به اینكه سرور تمامی این نرم افزارهای غیر بومی در خارج از کشور بوده