دریافت یارانه

مصاحبه رادیویی سرهنگ اقبالی رییس پلیس فتا استان البرز با رادیو البرز در خصوص پیامک های جعلی

کلاهبرداران با شیوه (پیامک جعلی تحت عنوان سبد کالا ، قطع یارانه  و....) کاربران را به سایت های جعلی هدایت نموده و به راحتی اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب آن‌ها می نمایند.

لازم بذکر است توصیه می شود در خرید های آنلاین از طریق فروشگاه های فضای مجازی از واریز مبالغ بعنوان بیعانه و.... پرهیز نمایند.

هر گونه شکایت و رسیدگی به پرونده های موصوف می بایست از طریق مستندات توسط شاکیان ارائه تا به آن رسیدگی شود.

کلاهبرداری با شگرد قطع یارانه

با اعلام هشدار کلاهبرداری‌های جدید از طریق ارسال پیامک حذف یارانه، اخیراً گزارش‌هایی از ارسال پیامک حذف یارانه و لزوم مراجعه به سایت جهت ثبت شماره کارت و رمز به عموم مردم ارسال میگردد.

این شیوه‌ای برای کلاهبرداری است و شهروندان باید نسبت به این موضوع آگاه باشند.

شهروندان، ضمن هوشیاری نسبت به موضوع، اخبار مربوط به هر گونه ارائه خدمات دولتی را صرفاً از سوی مبادی رسمی پیگیری نمایند. 

مصاحبه رئیس پلیس فتا استان البرز با واحد خبر صدا سیمای استان البرز

با توجه به اینکه مجرمان سایبری با ارسال پیامک با مضمون "یارانه شما قطع شد" به فکر سودجویی هستند و با فریب بسیاری از هموطنان گرامی آن‌ها را وادار به ثبت نام از طریق لینک های جعلی نموده و در انتها اقدام به کلاهبرداری مالی و برداشت‌های غیر مجاز از حساب انکی آنان می‌نماید، لذا در همین خصوص سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز طی مصاحبه با واحد خبر صدا سیمای استان البرز اطلاعاتی را در این خصوص ارائه و شهروندان را این خصوص  آگاه نمودند.

مصاحبه رادیویی رئیس پلیس فتا گلستان با عنوان "کلاهبرداری با ترفند "واریز سود سهام عدالت و قطع یارانه نقدی"

سودجویان و کلاهبرداران سایبری در کمین شهروندان ناآگاه نشسته اند و منتظر اشتباهات و سهل انگاری کاربرانی هستند که دانش و آگاهی کافی از فضای سایبر ندارند.
اخیرا هم که موضوع سهام عدالت و پرداخت سود سالانه آن مطرح شده، کلاهبرداران با سوء استفاده از خواسته های شهروندان اقدام به راه اندازی سایت های جعلی و سرقت اطلاعات کاربران می کنند و با روشهای مختلف آنها را به سمت درگاه جعلی بانک هدایت می کنند و ضمن سرقت اطلاعات کارت بانکی، موجودی حساب شهروندان را تخلیه می کنند.

 

۱۳۹۸-۰۳-۰۷ ۰۸:۲۱:۴۷
۰
۱:۲۵
پلیس فتا اردبیل هشدار داد:
رئیس پلیس فتا استان اردبیل از کلاهبرداری اینترنتی با ترفند سوءاستفاده از طرح‌های حمایتی دولت خبر داد وبه شهروندان توصیه کرد : با ادامه ...
۱۳۹۸-۰۲-۳۱ ۱۰:۱۳:۵۴
۰
۰:۴۷
پلیس فتا استان هرمزگان :
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان درخصوص کلاهبرداری با عنوان قطع یارانه‌ها هشدار داد و گفت: شهروندان برای بررسی یارانه خود از طریق سایت ادامه ...