رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اصالت ایمیل

1399-07-02 10:32:56
0
1:16
مطلب آموزشی

اگر از سرویس گیرنده ایمیل شخص ثالث در آیفون یا آیپد خود استفاده می‌کنید، می‌توانید برنامه ایمیل پیش‌فرض را تغییر دهید در اینجا

1399-06-18 12:06:55
0
رئیس پلیس فتا استان سمنان:

رئیس پلیس فتا استان سمنان در خصوص دسترسی مجرمان سایبری به اطلاعات شخصی افراد از طریق ارسال ایمیل‌های جعلی و مشکوک به همراه

حمله Email Bombing چیست ؟

Email Bombing حمله‌ای است که در آن کاربر تعداد بسیار زیادی ایمیل یا پیغام را در آدرس خود دریافت می‌کند. گاهی اوقات این ایمیل‌ها، پیغام‌های نامفهوم هستند و در بیشتر موارد این ایمیل‌ها تائیدیه اشتراک در خبرنامه هستند. در مورد دوم، خرابکار با استفاده از اسکریپتی خبرنامه‌های آنلاین را پیدا می‌کند، و با ایمیل شما در آنها ثبت نام می‌کند. سپس شما از هر کدام از آن‌ها ایمیلی مبنی بر تائید ثبت نام در خبرنامه دریافت می‌کنید.

اگر سیلی از ایمیل‌ها روانه Inbox شما شد، حتما حساب‌های مهم خود مثل حساب خود در فروشگاه‌های آنلاین و حساب بانکی را بررسی کنید و نقل و انتقالات مالی خود را بررسی کنید. مطمئن شوید که می‌‌توانید وارد حساب‌های شبکه اجتماعیتان شوید و پیغام‌های خصوصی خود را بررسی کنید. اگر صاحب وب سایتی هستید مطمئن شوید که کنترل تمام پنل‌ها را در دست شماست.

با پشتیبانی سرویس ایمیل خود تماس بگیرید و آن‌ها را از email bombing روی حسابتان مطلع کنید. اگر کاربر معمولی جیمیل هستید، و تماس با پشتیبانی جیمیل در زمان کوتاهی برای شما مقدرو نیست، از گزینه فیلتر کردن ایمیل استفاده کنید. بدین صورت حجم زیادی از ایمیل‌ها را می‌توانید به صندوق اسپم یا زباله ارسال کنید.

 

چگونه اطمینان حاصل کنم یک آدرس ایمیل وجود دارد؟

نخستین راه حل، ارسال یک ایمیل آزمایشی به آن آدرس است. اما لزوما Sent و یا Failed شدن ایمیل شما به معنای وجود/عدم وجود یک آدرس ایمیل نیست. به یاد داشته باشید ممکن است بر روی دامنه ها catch-all email address تعریف شده باشد، به این معنا که ایمیل ارسالی برای یک آدرس ناموجود نیز به فرستنده بازگردانده نشده و در صندوق پستی دریافت شود. از سوی دیگر فعال بودن قابلیت هایی چون Delivery recipient confirming و Read recipient confirming نیز مهر تاییدی بر موجود بودن آدرس ایمیل مورد نظر است. اما بررسی دقیق تر در این زمینه از طریق سایت هایی امکان پذیر است که به این منظور راه اندازی شده اند.

1399-01-05 12:31:17
0
2:22

با توجه به افزایش حملات فیشینگ ناشی از COVID-19 و کلاهبرداری های مختلف تحت عنوان کروناویروس، سازمان بهداشت جهانی(WHO) صفحه‌ای در مورد چگونگی

چطور می‌توانیم ایمیل‌هایی که از طرف اینستاگرام ارسال می‌شود را از ایمیل‌های فیشینگ تشخیص دهیم؟

در اپلیکیشن اینستاگرام خود در بخش تنظیمات به Security بروید تا در قسمت Emails From Instagram لیست آخرین ایمیل‌هایی که در دو هفته گذشته برایتان ارسال شده است را ببینید.

بهترین و امن‌ترین کار این است که اگر ایمیل مشکوکی دریافت کردید، پیش از کلیک روی لینک‌های درون آن، از طریق اپلیکیشن دستگاه خود مطمئن شوید که ایمیل ارسال‌شده، از طرف اینستاگرام است یا خیر.

 

1398-07-17 11:42:21
0
3:28
پیشگیری از جرم پلیس فتا ارائه داد:
1398-05-22 12:33:44
0
1:03

ایمیل‌های فیشینگ به عنوان اولین مرحله در تعدادی از هک‌ها و نشت داده‌ها در چند سال اخیر بوده است. گروه‌هایی که در پشت

چگونه باید در برابر باج‌افزارها از اطلاعاتمان محافظت کنیم؟

۱-  فایل پشتیبان یا بک‌آپ داشته باشید.
یک سیستم بک‌آپ گیری مطمئن داشته باشید. در صورت آلوده شدن به باج‌افزار دیگر نیازی به پرداخت پول نیست چون شما اطلاعات تان را بصورت کامل در جای دیگر دارید.
۲ -  محتاط باشید.
هرگز روی لینک‌ها، پیوست‌ ایمیل‌ها یا پیغام‌هایی که از فرستنده آنها مطمئن نیستید کلیک نکنید و آنها را باز نکنید.
۳ -  به روز‌ رسانی را فراموش نکنید.
نرم‌افزارهای مخرب از به روز نبودن نرم‌افزارها استفاده می‌کنند. تمام نرم‌افزارهایتان را به روز نگاه دارید.
۴-  امنیت دیجیتال خودتان را برقرار کنید.

 

1398-04-15 08:51:40
0
1:26
اخبار فناوری

اکثر حوادث امنیتی در حال حاضر با یک ایمیل آغاز می‌شود.