رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

ویندوز 10

چگونه تبلیغات منوی استارت در ویندوز 10 را غیرفعال کنیم؟

برخی از نرم‌افزارهای پیشنهادی از windows store در منوی استارت نمایش داده می‌شوند که جهت غیر‌فعال نمودن این تبلیغات می‌توانید بصورت زیر عمل کنید:
- به قمست تنظیمات رفته و از طریق Personalization وارد استارت شوید.
- گزینه Occasionally show suggestions in Start را غیر فعال نمایید.

Personalization.png

 

1399-01-26 11:36:02
0
3:43
اخبار فناوری

آشفتگی که در این ماه وجود داشت را باید کنار گذاشت، البته اکنون بدنبال هرج و مرج همه گیری COVID-19 معنای کاملاً متفاوتی

1399-01-23 13:39:11
0
1:01
بلفینگ کامپیوتر نوشت:

تنظیمات ذخیره‌سازی ویندوز 10 ویژگی جدیدی به نام "User cleanup recommendations" را در اختیار کاربران قرار داده و اجازه می‌دهد لیستی از پرونده‌ها

چگونه از نو آبی صفحه نمایش جلوگیری کنیم؟ (Night Light)

نور آبی ساطع شده از کامپیوتر شما می‌تواند مشکلات سلامتی از جمله به هم خوردن چرخه خواب شما را به همراه داشته باشد. مایکروسافت برای جلوگیری از این علائم آزاد دهنده به کمک آمده است. قابلیت Night Light  ویندوز 10 یکی از امکاناتی است که با فیلتر نور آبی نمایشگر از فشار به چشمان شما جلوگیری کرده و به سلامت شما کمک می‌کند.

برای فعال سازی مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. روی دکمه استارت ویندوز 10 در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش کلیک کرده و بعد روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید تا به بخش تنظیمات (Settings) ویندوز وارد شوید.
  2. بعد از ظاهر شدن پنجره Windows Settings از بین گزینه‌های موجود System را انتخاب کنید.
  3. سپس از گزینه‌های پنل سمت چپ Display را انتخاب کنید. حالا در پنل سمت راست روی لینک Night light settings کلیک کنید.
  4. برای فعال کردن فوری Night Light روی دکمه Turn on now کلیک کنید.

توجه داشته باشید که قابلیت Night Light روی همه دستگاه به ویژه آنهایی که از درایورهای Basic Display یا DisplayLink استفاده می‌کنند موجود نیست. همچین اگر شما از دو یا چند مانیتور استفاده می‌کنید ممکن است قابلیت Night Light روی مانیتورهای شما اعمال نشود.

نحوه غیر فعال کردن Cortana در ویندوز 10 پرو (Windows 10 Pro) چگونه است ؟

بر روی باکس جستجوی Cortana بزنید وعبارت Edit group policy را جستجو و آن را باز کنید.
در پنجره ی راهبری سمت چپ به این مسیر بروید:

  1. Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components >Search
  2. سپس Allow Cortana را پیدا و روی آن دابل کلیک کنید
  3. حالا Disabled را فعال و OK را بزنید.
  4. سپس کامپیوتر را ریستارت کنید تا تغییرات اعمال و کورتانا غیر فعال شود.
1398-10-14 09:07:45
0
0:06
1398-08-25 16:25:08
0
1:00

چگونه فیلتر آبی را در ویندوز 10 فعال‌کنید؟

مایکروسافت فیلتر آبی را در آپدیت آوریل ۲۰۱۷ به ویندوز ۱۰ اضافه کرد، این قابلیت که در ویندوز با نام Night Light شناخته می‌شود طیف رنگ آبی را از صفحه‌نمایش حذف می‌کند و به‌جای رنگ آبی، رنگ‌های گرم‌تری را نمایش می‌دهد.

برای فعال‌کردن این فیلتر مراحل زیر را انجام دهید:
1.    دکمه ویندوز و ایکس را بفشارید و بر روی گزینه  Settingsکلیک کنید.
2.    از منوی Settings گزینه System را انتخاب نمایید.
3.    گزینه  Displayرا از منویی که در سمت چپ قرار دارد انتخاب نمایید.
4.    برای روشن و خاموش کردن فیلتر آبی قابلیت Night Light را فعال یا غیر فعال نمایید.

پس از فعال‌شدن این فیلتر، نور صفحه‌نمایش سریعاً تغییر می‌کند و جای طیف آبی را رنگ‌های گرم‌تری می‌گیرد. چشم شما ممکن است به سرعت به این تغییر عادت نکند، اما پس از مدتی به آن عادت می‌کنید و به‌راحتی می‌توانید بدون نگرانی برای اختلال در چرخه خواب پای مانیتور بنشینید.

 

چگونه میتوانیم استریم ایکس‌باکس وان روی ویندوز 10 فعال کنیم؟

کنسول‌های ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای مجهز به ویندوز 10 مایکروسافت همخوانی و همکاری نسبتاً خوبی با یکدیگر دارند. به عبارت دیگر شما می‌توانید بازی‌های کنسول ایکس باکس وان را روی کامپیوتر خود استریم کنید.xbox.jpg
اما چرا باید همچین کاری کرد؟ پاسخ این است که برخی افراد مانیتور کامپیوترشان را به تلویزیون ترجیح می‌دهند. دیگر دلیل این است که کنسولتان در یک نقطه از خانه به برق متصل است به جای خرید یک کابل HDMI 100  متری ترجیح می‌دهید بازی‌ها را به صورت وایرلس روی مانیتور کامپیوتر استریم کنید. بدون دردسر!
برخلاف پلی استیشن که از دو ویژگی Remote Play و PS Now بهره می‌برد و به کاربر امکان استریم به هرجایی را می‌دهد، ایکس‌باکس وان و کامپیوتر باید به یک شبکه مشترک متصل باشند. با این وجود تنها با یک ترفند ساده چند قدمی ساده می‌توانید به راحتی بازی‌های ایکس‌باکس وان را روی کامپیوتر استریم کنید.

از اپلیکیشن “Xbox Console Companion” استفاده کنید

اگر از ویندوز 10 روی کامپیوترتان استفاده می‌کنید، احتمالا اپلیکیشن “Xbox Console Companion”  هم به صورت پیش‌فرض روی آن نصب شده است. در صورتی که آن را پیدا نکردید، می‌توانید آن را از مایکروسافت استور به راحتی دانلود کنید.2.jpg
 
1- اپلیکیشن را باز کنید سپس وارد اکانت مایکروسافت خود شوید.
2-  پس از ورود به اکانت، روی گزینه منو در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید. در لیست باز شده روی گزینه Connection در انتهای لیست کلیک کنید.
3- حالا گزینه «Add a Device» را انتخاب نمایید. اپلیکیشن به صورت خودکار به دنبال کنسول ایکس باکس وان موجود در شبکه شما می‌گردد. پس از اینکه کنسول شما پیدا شد، روی گزینه «Connect» کلیک کنید.
4- اگر کنسولتان پیدا نشد، آدرس IP آن را در فیلد مورد نظر که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید وارد کنید. آدرس IP کنسولتان را هم می‌توانید از آدرس Network > “Network settings > Advanced Settings در منوی کنسولتان پیدا کنید.
5- پس از اتصال، کنسول شما در بخش «Now Playing» در اپلیکیشن Companion نمایش داده خواهد شد. با کلیک بر روی آن می‌توانید تصویر زنده کنسول خود را روی نمایشگر کامپیوترتان مشاهده کنید.

3.jpg
از بین بردن تاخیر و کندی در استریم
 
ممکن است زمانی که بازی‌ها را روی کامپیوتر استریم می‌کنید با کمی کندی مواجه شوید که این مسئله به شبکه وای‌فای شما مربوط می‌شود. یکی از راه‌های افزایش قابل توجه سرعت استریم استفاده از کابل «Ethernet» است. البته اپلیکیشن Xbox Console Companion طبق تصویر به شما امکان تغییر کیفیت تصاویر را نیز می‌دهد و با کاهش کیفیت تصاویر می‌توانید استریم را با تاخیر کمتر و بدون کندی اجرا کنید. البته این کار باعث کاهش کیفیت تصاویر نیز خواهد شد.
برای این کار ابتدا منو را از گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید. از اینجا می‌توانید بین کیفیت‌های پخش مختلف یکی را انتخاب کنید.

amwzsh-astrym-ayks0.pdf590.46 کیلوبایت