رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

تنظمیات حریم خصوصی

چگونه تنظیمات حریم خصوصی در واتس‌اپ را تغییر دهیم؟

تنظیمات حریم خصوصی  شما بطور پیش‌فرض توسط واتساپ تنظیم شده است:
•    هر کاربری می‌تواند آخرین بازدید(Last seen)، تصویر نمایه(Profile photo)، اطلاعات درباره (About)و رسیدهای خواندن (Read receipts) شما را ببیند.
•    هر کاربری می‌تواند شما را به گروه‌ها اضافه کند.
•    مخاطبان شما به‌روزرسانی‌ وضعیت(Status) شما را ببینند.
تغییر تنظیمات حریم خصوصی
ابتدا وارد قسمت تنظیمات حریم خصوصی شوید:
1-    اندورید: گزینه‌های بیشتر(سه نقطه عمودی واقع در قسمت راست و بالای صفحه) > تنظیمات(Settings) > حساب کاربری(Account) > حریم خصوصی(Privacy) را بزنید.
2-    iPhone: تنظیمات > حساب کاربری > حریم خصوصی را بزنید.
حال می‌توانید مشخص کنید که چه کسانی بتوانند:
•    آخرین بازدید شما را ببیند.
•    عکس نمایه شما را ببیند.
•    اطلاعات درباره شما را ببیند.
•    به‌روزرسانی‌های وضعیت شما را ببیند.
•    رسیدهای خواندن شما را ببیند.
•    شما را به گروه‌ها اضافه کنند.

 

چگونه در اینستاگرام افرادی که بر صفحات ما کامنت میگذارند را کنترل کنیم؟

برای اینکاراپلیکیشن اینستاگرام را بر روی گوشی اندروید و یا آیفون خود، اجرا کنید. با لمس تصویر پروفایل خود در گوشه پایین سمت راست، به پروفایل خود بروید.

منوی را در گوشه بالا سمت راست لمس کرده تا بتوانید به منوی کناری، دسترسی پیدا کنید. در ادامه باید به “Settings > Privacy” بروید.
به بخش “Comments” وارد شوید.
بخش اول “Allow Comments From” به شما امکان می‌دهد تا افرادی را که می‌توانند بر روی تصاویر و ویدیوهای شما کامنت بگذارند، محدود کنید.
 اگر حسابتان در حالت عمومی باشد، آنگاه این گزینه نیز بر روی “Everyone” پیکربندی می‌شود. البته می‌توانید این گزینه را بر روی “People You Follow and Your Followers (کسانی که هم آن‌ها شما را دنبال می‌کنند و هم شما آن‌ها را دنبال می‌کنید)”، “People You Follow (کسانی که شما آن‌ها را فالو می‌کنید)” و “Your Followers (کسانی که شما را دنبال می‌کنند)” نیز تنظیم کنید.
همچنین می‌توانید اجازه کامنت گذاشتن را به برخی از افراد نیز ندهید. جهت انجام این کار، باید در بخش “Comments”، گزینه “Block Comments From” را لمس کنید.
در کادر متنی بالا باید آیدی شخص موردنظر را تایپ کنید. پس از ظاهر شدن حساب وی در نتایج، باید کلید “Block” را در کنار آن‌ لمس کنید. در زمینه بلاک کردن حساب‌ها، محدودیتی وجود ندارد.
اگر هم در آینده قصد داشتید تا به شخصی مجددا اجازه کامنت گذاشتن بدهید، آنگاه باید به این بخش بازگشته و سپس کلید “Unblock” را در کنار نام وی، لمس کنید.

توصیه پلیس فتا به والدین و دانش آموزان در خصوص استفاده از اپلیکیشن شاد

سرگرد یوسف شاکری رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی در مصاحبه با اخبار شبکه اترک در خصوص تنظیمات حریم خصوصی اپلیکیشن شاد به دانش آموزان و خانوادهها توصیه ارائه نمود.

1398-06-10 12:56:45
0
4:43

خیل عظیمی از کاربران شبکه های اجتماعی از پیام‌رسان واتس اپ استفاده می‌کنند. اما تا چه حد از امنیت واتس اپ در تلفن

1397-08-20 10:10:58
0
2:07
اخبار فناوری

خنده دار است که چگونه یک دوره امنیتی گسترده می‌تواند یک تکنولوژی غول پیکر را ایجاد کند. این در مورد فیس بوک نیست،

1390-11-29 12:57:34
0
وال‌استریت ژورنال فاش کرده است که شرکت مانتین‌ویوو از طریق یک کد ویژه تنظمیات حریم خصوصی این مرورگر، رفتار آنلاین کاربران اپل را از طریق "کوکی‌ها" ردیابی و ذخیره می‌کند.