رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اسکیمر و تهدیدات آن(کوردی)

1397-04-27 08:58

اسکیمر و تهدیدات آن(کوردی)

رئیس اداره مبارزه با جرائم سایبری استان کردستان  در خصوص نقل و انتقالات مالی در این برنامه تلویزیونی اشاره کرد: تراکنشات مالی یکی از بارزترین موضوعات در زندگی روزمره شهروندان است نکاتی را در خصوص atm ها  (دستگاه های خودپرداز) باید مد نظر قرار داد.


وی افزود : اگر قرار است وجهی را دریافت نمائیم ارائه شماره کارت و یا شماره حساب به فرد واریز کننده پول کفایت می کند و نیازی به ارائه دیگر اطلاعات مهم نظیر رمز اول و دوم، CVV2، تاریخ انقضاء و ... به فرد مذکور نمی باشد. این اطلاعات مخصوص برداشت از حساب و یا خرید اینترنتی می باشد.


سرهنگ دوم منصوری ادامه داد :جهت واریز وجه به حساب شما احتیاجی به مراجعه به دستگاه ATM نیست. متاسفانه در مواردی به فرد مال باخته اعلام می شود برنده قرعه کشی شده اید، و وی را با بهانه های مختلف پای دستگاه ATM کشانده و اهداف خود را عملی می کنند.


وی اضافه کرد : جهت اطمینان از واریز شدن وجه به حساب خود از گزینه نمایش و یا چاپ موجودی استفاده شود و نیازی به ورود به بخش انتقال نیست. بنابراین اگر شخصی ما را ترغیب به وارد شدن به بخش انتقال کرد احتمالاً او کلاهبردار است. پس دقت داشته باشید.


این مقام انتظامی به کارت‌های بانکی اشاره کرد : از کارت بانکی خود جهت انجام مبادلات با حجم بالا استفاده نکنید و از اتصال حسابهایی با گردش مالی بالا به کارت بانکی خود پرهیز کنید. از در اختیار قرار دادن کارت عابر خود به افراد غیر پرهیز شود و در صورت مفقودی کارت بانکی نسبت به اعلام بموقع و در کمترین زمان ممکن به بانک صادر کننده کارت اقدام گردد. وی در خصوص اسکیمر نکاتی را اشاره نمود و گفت: به عنوان شهروند عادی چه کنیم؟

هنگام مراجعه به دستگاه خودپرداز و دستگاه‌های کارت‌خوان نسبت به عدم وجود هر گونه شیء نامتعارف و مشکوک(مثلا دوربین  کوچکی برای تصویربرداری و......) در اطراف دستگاه و ورودی درگاه عابر بانک مطمئن شوید.


سعی کنید بطورمرتب حسابهای بانکی خود راچک کنیدورمزعبورخودرابصورت دوره ای تغییردهید

کارت عابر بانک یا اطلاعات مهم حساب بانکی خود بویژه رمز عبور را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید .

  Sms بانک خود رافعال نماییدتاازتراکنش های حساب خودبصورت آن لاین مطلع شوید

کارت های بانکی شما دارای اطلاعات مهمی است در حفظ و نگه داری آنها کوشا باشید.

هنگام وارد نمودن رمز دستانتان را بر روی صفحه کلید قرار دهید تا رمز شما را کسی نبیند.

کلمات کلیدی :
تعداد نمایش :

افزودن دیدگاه جدید