رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

کارتخوان‌های سیار تهدیدی برای مسافران سفرهای تابستانی

1398-04-29 09:55

کارتخوان‌های سیار تهدیدی برای مسافران سفرهای تابستانی

با توجه به اینکه در این ایام شاهد افزایش خریدها و مسافرت‌ها شهروندان عزیز هستیم از این رو می‌بایست نهایت دقت را در نگهداری از کارت و اطلاعات بانکی خود داشته باشند. یکی از کلاهبرداری‌هایی که در این حوزه ممکن است صورت بگیرد برداشت از حساب کارت‌های بانکی مسافرین هنگام خرید از دوره‌گردها و استفاده از کارتخوان‌های سیار می‌باشد، به نحوی که مشاهده شده برخی افراد سودجو با نصب قطعه‌ای سخت افزاری به نام "اسکیمر" بر روی دستگاه‌های کارتخوان سیار اقدام به کپی برداری از اطلاعات کارت بانکی افراد کرده و نهایتا حسابشان را خالی می‌کنند.
توصیه‌ها:
*هنگام خرید از فروشندگان سیار، خودتان رمز کارت بانکی را در دستگاه‌های pos وارد کنید و دست خود را طوری حائل بگذارید که دیگران رمز شما را نبینند.
* شهروندان عزیز مدنظر داشته باشند وارد کردن رمز عبور توسط مشتری می‌تواند تضمین کننده امنیت کارت بانکی وی باشد؛ چرا که حتی در صورت نصب "اسکیمر" بر روی دستگاه کارتخوان، بدون اطلاع از رمز عبور، امکان برداشت از حساب وی امکان پذیر نخواهد بود.
*همچنین مسافرین عزیز مراقب باشند در خرید از دست فروشان یا افرادی که دستگاه‌های کارت خوان سیار دارند، دستگاه کارت خوان آن‌ها چسب خورده و یا شکسته نباشد و یا قطعه‌ای اضافه نداشته باشد.
*در صورتی که به عملیات بانکی از طریق کارت آشنایی ندارید به هیچ وجه از افراد ناشناس کمک نگیرید.
*تغییر رمز به صورت ماهانه و دوره‌ای یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از عملی شدن اهداف مجرمان است. 

 

کلمات کلیدی :
تعداد نمایش :

افزودن دیدگاه جدید