افزایش ۳۹ درصدی جرایم فضای مجازی در استان زنجان

۱۳۹۸-۰۵-۱۴ ۱۴:۰۲

افزایش ۳۹ درصدی جرایم فضای مجازی در استان زنجان

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه پیشگیری، آگاهی، اطلاع رسانی و پیگیری از اصول اساسی ماموریت‌های پلیس است، از افزایش ۳۹ درصدی جرایم فضای مجازی در استان خبر داد گفت: بیشترین جرایم در این فضا مربوط به جرایم مالی و کلاهبرداری است.

سردار"رحیم جهانبخش" با حضوردر برنامه زنده تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکز زنجان با اعلام اینکه ۳۹ درصد جرایم فضای مجازی در استان افزایش داشته است خاطرنشان کرد: در چهار ماهه نخست امسال در فضای محازی، جرایم مالی ۹۲ درصد رشد داشته که این نشان می‌دهد بیشترین جرایم در این فضا مربوط به جرایم مالی و کلاهبرداری است.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه تصریح کرد: پایین بودن آگاهی کاربران باعث سوء استفاده افراد فرصت طلب در فضای مجازی شده است از اینرو جرایم مالی و کلاهبرداری از افراد از جرائم شایع در فضای مجازی می‌باشد که پیشگیری از این‌گونه موارد، دقت بالای شهروندان در استفاده از این فضا را می‌طلبد.

وی ادامه داد: اخیرا افراد سودجو در نقاط مختلف شهرها درقالب میوه فروشی سیار با قیمت‌های ارزان ضمن ترغیب مشتریان به خرید میوه، پس از اخد کارت بانکی از مشتریان وکپی اطلاعات کارت بانکی مالباختگان با دستگاه اسکمیر، با انتقال اطلاعات آنها بر روی کارت خام اقدام به برداشت از حساب قربانیان می‌ نمایند.

فرمانده انتظامی استان زنجان از شهروندان خواست، چنانچه برای خرید از فروشگاه‌ها و کارت خوان‌های سیار مجبور به ارائه کارت بانکی به جای پول نقد شدند، رمز کارت را در اختیار فروشنده قرار ندهند و حتماً خودشان اقدام به واردکردن رمز کارت کنند. و در هنگام خرید‌های اینترنتی و پرداخت وجه از طریق درگاه‌های بانکی به اصالت و جعلی نبودن این درگاه‌ها دقت کامل را داشته باشند.

کلمات کلیدی :
تعداد نمایش :

افزودن دیدگاه جدید